LAJMI I FUNDIT:

KF Vëllaznimi

225 Artikuj

Prishtinasit fitojnë në Gjakovë në një atmosferë të zjarrtë

Prishtinasit fitojnë në Gjakovë në një atmosferë të zjarrtë

Super Liga
Ballkani merr fitore minimale ndaj Vëllanzimit dhe kalon në çerekfinale

Ballkani merr fitore minimale ndaj Vëllanzimit dhe kalon në çerekfinale

Superliga
Luhen katër ndeshje të tjera në Kupën e Kosovës, do të kompletohen skuadrat çerekfinaliste 

Luhen katër ndeshje të tjera në Kupën e Kosovës, do të kompletohen skuadrat çerekfinaliste 

Superliga
Hidhet shorti për 1/8 e finales në Kupën e Kosovës: Ndeshja kryesore mes Gjilanit dhe Prishtinës

Hidhet shorti për 1/8 e finales në Kupën e Kosovës: Ndeshja kryesore mes Gjilanit dhe Prishtinës

Superliga
Kompletohen 16 ekipet e mbetura në garë për Kupën e Kosovës, dihet edhe data e shortit

Kompletohen 16 ekipet e mbetura në garë për Kupën e Kosovës, dihet edhe data e shortit

Sport vendor
Liga e Parë: Vazhdon dominimi i Dinamos në Grupin A, Prishtina e Re lider në atë B

Liga e Parë: Vazhdon dominimi i Dinamos në Grupin A, Prishtina e Re lider në atë B

Liga e Parë
Zyrtare: Vëllaznimi shkarkon Megzon Visokën

Zyrtare: Vëllaznimi shkarkon Megzon Visokën

Liga e Parë
Vëllaznimi me ankesë për gjykim të njëanshëm ndaj Rilindjes 1974

Vëllaznimi me ankesë për gjykim të njëanshëm ndaj Rilindjes 1974

Liga e Parë
Liga e Parë – grupet A dhe B: Dinamo dhe Ulpiana të pandalshme

Liga e Parë – grupet A dhe B: Dinamo dhe Ulpiana të pandalshme

Liga e Parë
Vëllaznimi vazhdon riorganizimin, rinovime dhe përforcime që të jetë pretendent në Ligën e Parë

Vëllaznimi vazhdon riorganizimin, rinovime dhe përforcime që të jetë pretendent në Ligën e Parë

Liga e Parë
Robert Gjeraj pensionohet nga futbolli në moshën 39-vjeçare

Robert Gjeraj pensionohet nga futbolli në moshën 39-vjeçare

Superliga
Ndahen 2.5 milionë euro për ndërtimin e stadiumit në Gjakovë

Ndahen 2.5 milionë euro për ndërtimin e stadiumit në Gjakovë

Liga e Parë
Vëllaznimi do të garojë sërish në Ligën e Parë, klubi konfirmon fuzionimin me Drenasin

Vëllaznimi do të garojë sërish në Ligën e Parë, klubi konfirmon fuzionimin me Drenasin

Liga e Parë