Në zyrat e Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) sot (e premte) gjatë ditës është hedhur shorti për fazën e 1/16 së Kupës së Kosovës, ku ekipet kanë mësuar kundërshtarët e tyre.  

Reklama

Faza e 1/16-tës pritet të ketë disa përballje interesante pas hedhjes së shortit gjatë ditës së sotme.

Njëri nga takimet më interesant, edhe pse jo me ‘forca’ të njëjta këtë sezon, pritet të jetë ai në mes të dy rivalëve të vjetër, Prishtinës dhe Vëllaznimit.

Fituesi aktual i Kupës, Llapi do ta pres Vllaninë e Pozheranit, ndërsa kampioni, Ballkani është mysafir i Phoenixit.

Takime interesante pritet të jenë edhe ato mes Dritës e Lirisë dhe Drenicës me Flamurtarin.

Reklama

Ndeshjet e kësaj faze do të zhvillohen me 17 nëntor dhe janë me eliminim (vetëm një ndeshje).

Reklama

Çiftet e 1/16-tës

Llapi – Vllaznia Pozheran

Vëllaznimi – Prishtina

Dukagjini – Rilindja 1974

Prizreni – Istogu

Feronikeli 74 – 2 Korriku

Pheonix – Ballkani

Vushtrria – KF Drenasi

Vjosa – Ulpiana 

Drenica – Flamurtari

Behari – Ferizaj

Drita – Liria

A&N – Rahoveci

Trepça ’89 – Kika 

Trepça – Gjilani 

Fushë Kosova – Arbëria 

Ramiz Sadiku – Malisheva 

/Telegrafi/