Zidane thotë se pushimi ishte arsyeja e largimit të Ronaldos

Zidane

Zinedine Zidane ka mohuar se Real Madridi është i varur plotësisht nga Cristiano Ronaldo pas barazimit prej 1-1 në shtëpi ndaj Atletico Madridit.

Ronaldo vazhdoi me vitin fenomenal të tij kur arriti që të konkretizojë me një volej në portën kundërshtare.

Zidane ngriti shumë polemika kur largoi Ronaldon në fillim të pjesës së dytë, teksa Benzema u inkuadrua në lojë.

“Ishte vetëm pushim për të”, tha Zidane, duke sqaruar largimin e Ronaldos para ndeshjes kthyese ndaj Juventusit.

“Ne kemi shumë ndeshje, kjo është e tëra. Ndonjëherë ai ka nevojë që të pushojë”.

“Cristiano është Cristiano, ai ka qenë ky lojtar që është gjithë jetën, duke shënuar nga 50 gola për sezon”.

“E vërtetë, askush nuk e bën këtë. Por, edhe të tjerët mund të shënojnë dhe ne duhet të mendojmë për anët pozitive. Jam i kënaqur me lojën, por është mëkat që nuk fituam ndeshjen pasi patëm raste. Kemi mundur edhe ta humbim ndeshjen”, përfundoi Zidane.

/Telegrafi/

Komisioni i Ligës Premier merr vendimin përfundimtar për kartonin e kuq të Rice ndaj Brighton

Florent Muslija merr përgjegjësinë për skandalin e fundit

Yamal nuk hezitoi kur përmendi yllin e Ligës Premier me të cilin do kishte dëshirë të luante tek Barcelona

Paraqitje solide, por Shqipëria mposhtet në

Paraqitje solide, por Shqipëria mposhtet në "Air Albania" nga Gjeorgjia

Kombëtarja e Shqipërisë
Momenti i arrestimit të futbollistit gjatë ndeshjes, policia ia vendosi prangat në fushë

Notat e lojtarëve, Shqipëri 0-1 Gjeorgji: Ramadani më i miri tek kuqezinjtë