Barcelona mposhtë Espanyolin, kualifikohet në gjysmëfinale të ‘Copa del Rey’ (Video)

BARCELONA, SPAIN - JANUARY 25: Lionel Messi of FC Barcelona celebrates with teammates after scoring his team's second goal during the Spanish Copa del Rey Quarter Final Second Leg match between FC Barcelona and RCD Espanyol at Camp Nou stadium at Camp Nou on January 25, 2018 in Barcelona, Spain. (Photo by Alex Caparros/Getty Images)

Barcelona ka arritur të fitojë ndeshjen kthyese ndaj Espanyolit 2-0 për tu kualifikuar në gjysmëfinalen e ‘Copa del Rey’

Espanyoli kishte befasuar Barcelonën një javë më parë duke e mposhtur me rezultat minimal 1-0.

Në takimin e parë të Copa del Rey, Lionel Messi kishte humbur penalltinë duke i mundësuar fitoren vendasve.

E në takimin kthyes Barcelona u paraqit me tjetër fytyrë duke shkëlqyer nga fillimi i ndeshjes.

Vetëm pas nëntë minutave lojë, Barcelona kaloi në epërsi 1-0.

Ishte Aleix Vidal që asistoi bukur në zonë dhe Luis Suarez shënoi me kokë për epërsinë e hershme.

Luis Suarez duke festuar golin e parë në ndeshje (Foto/Getty Images)

Në minutën e 25-të erdhi edhe goli i dytë për skuadrën e Ernesto Valverdes.

I jashtëzakonshmi Lionel Messi shënoi një gol të bukur nga distanca për të sjellë qetësi në ‘Camp Nou’.

Me rezultatin 2-0 në të mirë të Barcelonës përfunduan edhe 45 minutat e para të kësaj sfide.

Messi shënoi një gol të bukur për 2-0 (Foto/Getty Images)

Në pjesën e dytë Barcelona e administroi mirë lojën duke qarkulluar topin dhe duke mbrojtur rezultatin.

E në minutën e 68-të erdhi momenti edhe për debutimin e yllit brazilian, Philippe Coutinho.

Philippe Coutinho duke u inkuadruar në lojë në vend të Andres Iniestas. (Foto/Getty Images)

Mesfushori brazilian që iu bashkua Barcelonës nga Liverpooli u inkuadrua në lojë në vend të Adnres Iniestas.

Tifozët e pranishëm të cilët ishin rreth 80 mijë, e pritën me entuziazëm të madh hyrjen në ndeshje të Coutinhos.

Philippe Coutinho (Getty/Images)

Me rezultatin 2-0 në të mirë të Barcelonës përfunduan 90 minutat në ‘Camp Nou’.

Edhe pse Espanyol kishte triumfuar minimalisht 1-0 në ndeshjen e parë, Barcelona kalon tutje me rezultat të përgjithshëm 2-1.

Në gjysmëfinale Barcelona do të përballet me skuadrën që eliminoi Real Madridin, Leganes. /Telegrafi/

Ylli i Liverpoolit ‘shpërthen’ ndaj klubit pasi transferuan një lojtar në pozicionin e tij

Dardanët me mesazh për lojtarët para ndeshjes me Qipron

"Do të jem i pari që do të largohem" - Ronaldo reagon pasi u la në bankë në ndeshjen e fundit

Ronaldo befasoi me zgjedhjen e tij kur përmendi lojtarin më të mirë që ka parë ndonjëherë