LAJMI I FUNDIT:

Copa del Rey

519 Artikuj

Ancelotti është vetëm disa javë larg kalimit të Zidanes, pas tij sfida e përballjes me legjendën Miguel Munoz

Ancelotti është vetëm disa javë larg kalimit të Zidanes, pas tij sfida e përballjes me legjendën Miguel Munoz

La Liga
Më shumë se një milion njerëz në rrugë pasi Athletic Bilbao fitoi trofe, në mesin e tyre edhe yll i Barcelonës

Më shumë se një milion njerëz në rrugë pasi Athletic Bilbao fitoi trofe, në mesin e tyre edhe yll i Barcelonës

La Liga
Në sy të Mbretit, 30 mijë tifozë bask të Bilbaos vërshëllyen himnin kombëtar të Spanjës

Në sy të Mbretit, 30 mijë tifozë bask të Bilbaos vërshëllyen himnin kombëtar të Spanjës

La Liga
Athletic Bilbao fiton Kupën e Mbretit – Muriqi shënon penalltinë, por ‘tradhtohet’ nga shokët

Athletic Bilbao fiton Kupën e Mbretit – Muriqi shënon penalltinë, por ‘tradhtohet’ nga shokët

La Liga
Mallorca e mbyll në epërsi pjesën e parë ndaj Athletic Bilbaos

Mallorca e mbyll në epërsi pjesën e parë ndaj Athletic Bilbaos

La Liga
Finalja e Kupës, Athletic Bilbao – Mallorca: Formacionet zyrtare, Muriqi nga minuta e parë

Finalja e Kupës, Athletic Bilbao – Mallorca: Formacionet zyrtare, Muriqi nga minuta e parë

La Liga
“E gjithë Mallorca është me ju”, klubi spanjoll vjen me një fotomontazh ikonik për Vedat Muriqin

“E gjithë Mallorca është me ju”, klubi spanjoll vjen me një fotomontazh ikonik për Vedat Muriqin

La Liga
“Do të ishte bukur”, Vedat Muriqi zbulon ëndrrën për ‘Gardën e Nderit’ nga Real Madridi

“Do të ishte bukur”, Vedat Muriqi zbulon ëndrrën për ‘Gardën e Nderit’ nga Real Madridi

La Liga
Athletic Bilbao shkatërron Atletico Madridin, i bashkohet Mallorcas në finale

Athletic Bilbao shkatërron Atletico Madridin, i bashkohet Mallorcas në finale

La Liga
Vedat Muriqi i gatshëm ta fitojë trofeun e parë me fanellën e Mallorcas

Vedat Muriqi i gatshëm ta fitojë trofeun e parë me fanellën e Mallorcas

La Liga
Mallorca kthehet në finale të Copa del Rey, Vedat Muriqi ishte njëri nga vendimtarët me një gol

Mallorca kthehet në finale të Copa del Rey, Vedat Muriqi ishte njëri nga vendimtarët me një gol

Ndërkombëtare
Ankesat e Jude Bellingham ndaj gjyqtarëve, shifrat i japin të drejtë anglezit

Ankesat e Jude Bellingham ndaj gjyqtarëve, shifrat i japin të drejtë anglezit

La Liga
Performanca e tre lojtarëve që ndikoi në eliminim e Barcelonës nga Kupa e Mbretit

Performanca e tre lojtarëve që ndikoi në eliminim e Barcelonës nga Kupa e Mbretit

La Liga
Televizioni i Real Madridit publikon 16 gabimet e supozuara të VAR-it, a janë dëmtuar Los Blancos?

Televizioni i Real Madridit publikon 16 gabimet e supozuara të VAR-it, a janë dëmtuar Los Blancos?

La Liga
Në mëngjes fluturoi nga Bregu i Fildishtë për në Spanjë, në mbrëmje e eliminoi Barcelonën nga Kupa e Mbretit

Në mëngjes fluturoi nga Bregu i Fildishtë për në Spanjë, në mbrëmje e eliminoi Barcelonën nga Kupa e Mbretit

Ndërkombëtare
“Është një barrë e madhe për ne”, Pedri tregon problemin më të madh të Barçës këtë sezon

“Është një barrë e madhe për ne”, Pedri tregon problemin më të madh të Barçës këtë sezon

La Liga
Vëllezërit Williams nokautojnë Barcelonën e Xavit, baskët më të mirë pas 120 minutave

Vëllezërit Williams nokautojnë Barcelonën e Xavit, baskët më të mirë pas 120 minutave

La Liga
Xavi konfirmon rikthimin e dy yjeve për ndeshjen ndaj Athletic Bilbaos

Xavi konfirmon rikthimin e dy yjeve për ndeshjen ndaj Athletic Bilbaos

La Liga
“Besoj se do t’i fitojmë tre trofe këtë sezon” – Xavi shfrenon fantazinë në konferencë për shtyp

“Besoj se do t’i fitojmë tre trofe këtë sezon” – Xavi shfrenon fantazinë në konferencë për shtyp

La Liga
Ajo që nuk u pa gjatë derbit – Vinicius Jr e provokoi De Paulin, argjentinasi e ‘mbyti’ me përgjigjen e tij

Ajo që nuk u pa gjatë derbit – Vinicius Jr e provokoi De Paulin, argjentinasi e ‘mbyti’ me përgjigjen e tij

La Liga
Hidhet shorti për çerekfinale të Copa del Rey, Barcelona dhe Atletico Madridi ‘peshkojnë’ kundërshtarë të vështirë

Hidhet shorti për çerekfinale të Copa del Rey, Barcelona dhe Atletico Madridi ‘peshkojnë’ kundërshtarë të vështirë

Ndërkombëtare
“Real Madridi është me siguri ekipi më i mirë në botë”, Simeone me komplimente për rivalët pasi i eliminoi

“Real Madridi është me siguri ekipi më i mirë në botë”, Simeone me komplimente për rivalët pasi i eliminoi

La Liga
Atletico Madridi i hakmerret Real Madridit për humbjen në Superkupë, eliminon mbretërit pas vazhdimeve

Atletico Madridi i hakmerret Real Madridit për humbjen në Superkupë, eliminon mbretërit pas vazhdimeve

La Liga
Katër gola dhe spektakël, derbi i Madridit shkon në vazhdime

Katër gola dhe spektakël, derbi i Madridit shkon në vazhdime

La Liga