LAJMI I FUNDIT:

Athletic Bilbao shkatërron Atletico Madridin, i bashkohet Mallorcas në finale

Athletic Bilbao shkatërron Atletico Madridin, i bashkohet Mallorcas në finale

Athletic Bilbao ka shënuar fitore edhe në ndeshjen e dytë gjysmëfinale të Kupës së Mbretit ndaj Atletico Madridit, kësaj radhe me rezultat 3-0.

Edhe ndeshjen e parë e kishin fituar baskët në kryeqytet me rezultat 1-0, dhe kështu me rezultat të përgjithshëm 4-0 i është bashkuar Mallorcas në finalen e madhe.


Vëllezërit Williams ishin të pandalshëm në pjesën e parë, duke asistuar njëri-tjetrin për dy gola.

Fillimisht Nico Williams asistoi te Inaki Williams që shënoi për 1-0 në minutën e 13-të.

Pak pa u mbyllur pjesa e parë, Inaki kësaj radhe asistoi te Nico i cili shënoi për 2-0.

Në minutën e 62-të u shuan shpresat e kryeqytetasve, kur Gorka Guruzeta shënoi për 3-0.

Në fund Athletic Bilbao festoi para shikuesve të vetë arritjen në finalen e madhe. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Barcelona po nënshkruan mega-kontratë, ajo do t'i sjellë klubit mbi një miliard euro

Barcelona po nënshkruan mega-kontratë, ajo do t'i sjellë klubit mbi një miliard euro

La Liga
Ndryshojnë në mënyrë drastike shanset, superkompjuteri vjen me parashikim të ri për Ligën e Kampionëve

Ndryshojnë në mënyrë drastike shanset, superkompjuteri vjen me parashikim të ri për Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Shkëlqeu ndaj Man Cityt dhe në klub ende e duan, por veterani i Real Madridit ia ka kumtuar Perezit largimin për në fund të sezonit

Shkëlqeu ndaj Man Cityt dhe në klub ende e duan, por veterani i Real Madridit ia ka kumtuar Perezit largimin për në fund të sezonit

La Liga
Shkodran Mustafi parashikon fituesin e Kampionatit Evropian dhe paralajmëron rikthimin në futboll

Shkodran Mustafi parashikon fituesin e Kampionatit Evropian dhe paralajmëron rikthimin në futboll

Përfaqësueset
E ardhmja e Guardiolës tek Man City në dyshim – një emër i ri del favorit për ta zëvendësuar atë

E ardhmja e Guardiolës tek Man City në dyshim – një emër i ri del favorit për ta zëvendësuar atë

Premier League
Bëri mrekullinë me Stuttgart në Bundesligë, nipi i Uli Hoeness kandidat për stolin e Bayern Munich

Bëri mrekullinë me Stuttgart në Bundesligë, nipi i Uli Hoeness kandidat për stolin e Bayern Munich

Bundesliga
Kalo në kategori