Kualifikohet Baseli, Unitedi ruan vendin e parë në grup (Video)

during the UEFA Champions League Group A match between Manchester United and FC Basel at Old Trafford on September 12, 2017 in Manchester, United Kingdom.

Baseli e ka siguruar kualifikimin në fazën e eliminimit direkt të Ligës së Kampionëve pas fitores prej 2-0 në udhëtim te Benfica.

Mohamed Elyounoussi e zhbllokoi rezultatin në minutat e para të ndeshjes (5′), ndërsa ky ishte goli i vetëm në fraksionin e parë.

Edhe një gol skuadra zvicerane e realizoi në pjesën e dytë, ndërsa autor ishte Dimitri Oberlin (65′).

Taulant Xhaka luajti nga minuta e parë në këtë takim, ndërsa Albian Ajeti ishte në bankën rezervë.

(Foto: Getty Images)

Në ndeshjen tjetër të Grupit A, Manchester Unitedi e ka mposhtur me përmbysje CSKA Moskën (2-1).

Skuadra ruse kaloi në epërsi me anë të Alan Dzagoev në fund të pjesës së parë (45′).

Mirëpo, në gjysmën e dytë, me golat e Romelu Lukaku (64′) dhe Marcus Rashford (66′), Djajtë e Kuq e përmbysën rezultatin.

Nga vendi i parë në këtë grup kualifikohet Manchester Unitedi, kurse Baseli vazhdon nga vendi i dytë.

CSKA Moska do të luajë në Ligën e Evropës. /Telegrafi/

Një yll tek Bayerni, tjetri tek Barcelona – dy ekipet po përgatiten për një marrëveshje të madhe shkëmbimi

Vetëm 12 minuta lojë, Vedat Muriqi realizon gol ndaj Cadizit

Dalin pamje të reja që tregojnë veprimin që bëri Salah pas përfundimit të ndeshjes

Ish-futbollisti legjendar anglez jep një teori interesante mbi atë që ndodhi mes Salahut dhe Kloppit

Grushte të fuqishme dhe hedhje në tokë, turko-gjermani Cinkara e fiton luftën ndaj boksierit kosovar Armend Xhoxhaj

Pamje të reja nga përplasja e Salahut me Kloppin tregojnë saktësisht se çfarë ka ndodhur