Suarez: Merituam më shumë se barazimi ndaj Atleticos

Luis Suarez beson se skuadra e tij, Barcelona meritonte më shumë se barazimi 1-1 ndaj Atletico Madridit të shtunën mbrëma në udhëtim.

Sulmuesi uruguaian, Suarez shënoi gol në minutat e fundit në Wanda Metropolitano për Barçën duke i siguruar barazimin skuadrës së tij.

Por, Suarez është i vendosur dhe beson se skuadra e tij meritonte më shumë dhe duhet të kishte mbajtur rekordin e fitoreve në La Liga.

Lexo po ashtu Barcelona vazhdon si e pamposhtur në La Liga, barazon në derbin e javës në udhëtim te Atletico (Video)

“Gjithkush e di se Atletico mbrohet shumë mirë dhe ka një portier të madh”, ka thënë fillimisht Suarez pas ndeshjes.

Suarez shënoi golin e tretë këtë sezon në La Liga

“Ne kishim ndjenjën se merituam më shumë në gjysmën e dytë të lojës”.

“Është e vështirë për të marrë pjesë në këso ndeshje, unë kam punuar shumë edhe në lojë pa top”.

Atletico Madrid 1-1 Barcelona, notat e lojtarëve (Foto)
Lexo po ashtu Atletico Madrid 1-1 Barcelona, notat e lojtarëve (Foto)

“Pasi pranuam gol ishte e komplikuar dhe ne duhet të pranojmë [rezultatin], por unë mendoj se kishim më shumë shanse se sa ata”.

“Goli im? Na siguroi që të mos humbim. Ajo që duam është që të vazhdojmë kështu”, përfundoi sulmuesi uruguaian. /Telegrafi/

UEFA zbulon lojtarin më të shpejtë për këtë edicion në Ligën e Kampionëve

Zyrtare: Bundesliga me pesë skuadra në Champions duke iu falënderuar Dortmundit

A di të ndalet ky Ronaldo? Çfarë goli me këmbën e majtë

Mohamed Salah thyen heshtjen në rrjetet sociale pas përplasjes që kishte me Jurgen Klopp

Të gjithë po pyesin për ritualin e Bellingham para çdo ndeshjeje – anglezi shpjegon përse e bën

Arsyeja pse Borussia Dortmund njihet si 'BVB' edhe pse nuk ka të bëjë me emrin e klubit