Barcelona-Sociedad, shënohen tre gola për katër minuta (Video)

Të dy skuadrat kanë arritur të shënojnë tre gola në fund të pjesës së parë.

Fillimisht ishin mysafirët e Real Sociedadit që ngushtuan epërsinë në 2-1 me anë të një autogoli të shënuar nga Samuel Umtiti në minutën e 42.

Dy minuta më vonë katalunasit arritën të thellojnë përsëri epërsinë në 3-1.

Kësaj radhe ishte spanjolli Paco Alcacer, i cili shënoi një gol të bukur pas asistimit të Lionel Messit.

Megjithatë, pa përfunduar mirë pjesa e parë erdhi edhe një gol tjetër për 3-2, ku ishte Xabi Prieto që ngushtoi epërsinë. /Telegrafi/

Evitohet tragjedia në Spanjë, terroristët kishin urdhër të qëllonin futbollistët dhe tifozët e Real Madridit

Rekordi i tij u thye nga Nedim Bajrami, flet futbollisti rus Kirichenko: Nuk e prisja nga Shqipëria

Southgate tregon pse nuk shkëlqeu Anglia në ndeshjen e parë, ka disa fjalë edhe për Jude Bellingham

Ronaldinho “shpërthen” ndaj Brazilit: Nuk do t’i shikoj ndeshjet e tyre, shumica janë lojtarë mesatarë

Capello krahason Calafiorin me legjendën e Realit: Edhe ai njësoj ka ndryshuar pozitën

Ylli i Barcelonës tronditë me deklaratë: Kam menduar ta lë futbollin