Lojtari i huazuari nga Chelsea, priti 20 minuta për një selfie me CR7 (Foto)

Real Madridi i është kthyer fitoreve në La Liga dhe Cristiano Ronaldo golave.

Fitorja 1-6 ndaj Real Betisit ishte shumë e nevojshme për Los Blancos të cilët po kalonin në një periudhë jo të mirë.

Kjo është vetura që Ronaldo e bleu pas fitores ndaj Betisit (Foto)
Lexo po ashtu Kjo është vetura që Ronaldo e bleu pas fitores ndaj Betisit (Foto)

Betisi ishte një kundërshtarë i lehtë të cilët iu dorëzuan madhështisë së skuadrës së drejtuar nga Zinedine Zidane që nga minutat e parë.

Se Real Madridi dhe Cristiano Ronaldo janë një nivelet mbi të gjithë, e tregon edhe fakti lojtari i Betisit, i huazuar nga Chelsea, Charly Musonda, priti mbi 20 minuta pas ndeshjes për një selfie me CR7. /Telegrafi/

Një selfie me CR7 është një mundësi që nuk vjen gjithmonë dhe nisur nga kjo Musonda priti 20 minuta.

Xhaka me Bayer Leverkusenin hap të madh drejt finales, Roma bie në ‘Olimpico’

Liga e Evropës
Roma 0-2 Bayer Leverkusen, nota e Granit Xhakës dhe të tjerëve

"Nuk ka mbaruar ende, na duhet edhe një gol kundër Romës për finale" - Xhaka flet pas fitores së madhe

Barcelona e hapur për të shitur yllin e madh të ekipit

Shok për favoritin e Ligës së Konferencës - shënohen 11 gola në dy ndeshjet gjysmëfinale