Enrique e Pique flasin pas humbjes

Barcelona ka humbur nga Celta Vigo me rezultat 4-3 në ndeshjen e vlefshme për javën e shtatë të La Liga.

Luis Enrique e ka cilësuar si një ditë jo të tyren këtë të sotmen pas humbjes nga Celta Vigo.

“Ka pasur një shans për të marrë veten në lojë dhe ne e morëm atë, por kjo nuk ishte dita jonë”, deklaroi Enrique pas ndeshjes.

“Humbja është për të gjithë. Së pari për mua, veten time, unë jam përgjegjës për ekipin. Tani ne duhet të marrim veten”, përfundoi trajneri spanjoll.

Celta Vigo i jep leksion Barcelonës (Video)
Lexo po ashtu Celta Vigo i jep leksion Barcelonës (Video)

Pas humbjes ka folur edhe mbrojtësi spanjoll Gerard Pique, i cili ka vlerësuar reagimin e shokëve të skuadrës pas tre golave disavantazh.

“Me asgjë për të humbur, kemi luajtur mirë pas pushimit dhe ne pothuajse e bëmë atë. I vlerësoj reagimin e ekipit”, ka thënë Pique.  /Telegrafi/

Meç i madh i boksit mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk - detajet minutë pas minute

Mbyllet sezoni në Bundesliga: Bayer Leverkusen me rekord, mësohen të gjitha verdiktet

Ballkani me fitore ndaj Llapit feston titullin e kampionit në

Ballkani me fitore ndaj Llapit feston titullin e kampionit në "Zahir Pajaziti"

Superliga
Mbrojtësi i Borussia Dortmund trondit me pamjen e tij - ai fiton 10 milionë euro në vit dhe pas dy javësh ka finalen e Ligës së Kampionëve

“Lista e blerjeve sekrete” të Bayern Munichut – emrat e shtatë lojtarëve që mund t’i kushtojnë 323 milionë euro

Barcelona e bindur se do nënshkruajnë me top yllin gjerman si pjesë e ‘revolucionit’ në ekip