Krenarë me kampionët e Ballkanit

Sigal Prishtina sërish është shpallur kampion i Ligës Ballkanike duke e mbrojtur titullin e fituar vitin e kaluar.

Megjithëse Prishtinasit kanë pësuar humbje në takimin e dytë kundër skuadrës malazeze të Mornarit, ajo ka ngritur titullin e kampionit ballkanik.

Plisat u mposhtën me rezultat prej 75:68, por në saje të fitores me 14 pikë epërsi në takimin e parë, 82:68 u shpallën për vitin e dytë rresht kampion

Çereku i parë i takoi skuadrës vendase me rezultat 23:15 në saje të lojës precize të basketbollistëve të Mornarit.

Por, pjesa e parë përfundoi në dobi të prishtinasve me katër pikë epërsi, përkatësisht me rezultat 39:35.

E gjithë kjo në saje të Jason Washburn, i cili ishte lojtari më i dalluar i Prishtinës në 20 minutat e parë me 14 pikë të shënuara, raporton Telegrafi.

Në çerekun e tretë, ekipi malazez arriti arrit të përmbys rezultatin dhe të përfundoi këtë periudhë në favor të saj me dhjetë pikë epërsi, gjegjësisht 57:47.

Në dhjetë minutshin e fundit prishtinasit i konsoliduan radhët e veta dhe nuk lejuan që vendasit të triumfojnë me rezultat më të thellë se 14 pikë dhe takimi përfundoi me rezultat 75:68.

Jason Vashburn ishte lojtari më i mirë i skuadrës prishtinase me ‘double-double’ 22 pikë dhe dhjetë kërcime, ndërsa Balsa Radunovic ishte basketbollisti më efikas te vendasit me 20 pikë dhe gjashtë kërcime. /Telegrafi/

Konfirmohen pesë skuadrat me të cilat Anglia mund të përballet në fazën tjetër të Euro 2024

Arsyeja pse Danimarka përfundoi mbi Slloveninë përkundër pikëve dhe golaverazhit të njëjtë

Derisa Serbia viktimizohet në UEFA, huliganët e tyre përleshen masivisht me policinë gjermane

Shpërthejnë polemikat në Euro 2024, ka dyshime për kurdisjen e një ndeshje

Sot luhen katër ndeshjet e fundit të fazës së grupeve në Euro 2024, vëmendja në Grupin E

Arrihet marrëveshja: Chelsea transferon sensacionin e Barcelonës