Italia dhe Spanja ndahen baras (Video)

Italia dhe Spanja kanë barazuar me rezultat 1-1 në miqësoren e zhvilluar në Friuli të Udines.

Të dyja ekipet u përballën në takimin përgatitor para Euro 2016.

Pjesa e parë ishte monotone, me dominim të Italisë në raste, por pa konkretizim.

Në pjesën e dytë Spanja insistoi më shumë, por Italia kaloi e para në epërsi.

Giaccherini gjeti Insignen i cili realizoi për 1-0 dhe epërsinë e Azzurëve (68′).

Vetëm dy minuta më vonë (70′) Audriz shënoi nga një pozitë e dyshimtë për 1-1 dhe rezultatin përfundimtar të këtij takimi.

Ky duel nuk ka aspak rëndësi, thjesht është matës i forcave përgatitore para dueleve në Euro 2016. /Telegrafi/

Itali 1:1 SpanjëAritz Aduriz

Posted by Telegrafi Sport on Thursday, 24 March 2016

Itali 1-0 SpanjëInsigne

Lista e Kosovës për ndeshjet e tetorit pëson ndryshime - Foda ndryshon pozicionin e dy mesfushorëve

Kërkesa iu refuzua nga Liga Premier: Guardiola mbetet i shokuar nga vendimi

Mourinho afër rikthimit në Ligën Premier?

Ish-menaxheri i Schumacher: Ndoshta nuk do ta shoh më kurrë Michaelin

Formula 1
Evra paralajmëron Deschampsin: Reali nuk është PSG, nuk mund të rrezikosh kështu

Zhegrova, Muslija dhe Muric dalin me reagim të përbashkët pas rikthimit te Kosova