LAJMI I FUNDIT:

Përfaqësuesja e Italisë

1261 Artikuj

Leonardo Bonucci ka marrë vendimin përfundimtar për t’i dhënë fund karrierës – ai ka vetëm një dëshirë

Leonardo Bonucci ka marrë vendimin përfundimtar për t’i dhënë fund karrierës – ai ka vetëm një dëshirë

Serie A
Mancini thotë se të ardhmen e ka te Italia, nuk mendon rikthimin në klube

Mancini thotë se të ardhmen e ka te Italia, nuk mendon rikthimin në klube

Ndërkombëtare
Materazzi përgjigjet edhe një herë se çfarë i tha Zidanes, që çoi në goditjen me kokë nga francezi

Materazzi përgjigjet edhe një herë se çfarë i tha Zidanes, që çoi në goditjen me kokë nga francezi

Përfaqësueset
Retegui flet për transferimin në Serie A dhe skuadrat që pëlqen

Retegui flet për transferimin në Serie A dhe skuadrat që pëlqen

Serie A
Balotelli me mesazh të koduar në rrjetet sociale – a po e ngacmon Mancinin?

Balotelli me mesazh të koduar në rrjetet sociale – a po e ngacmon Mancinin?

Përfaqësueset
Shuhen shpresat e Balotellit që të luajë për Italinë

Shuhen shpresat e Balotellit që të luajë për Italinë

Përfaqësueset
Italia shijon fitoren e parë në kualifikimet e Euro 2024

Italia shijon fitoren e parë në kualifikimet e Euro 2024

Përfaqësueset
Italia në kërkim të fitores së parë në përballjen ndaj Maltës – formacionet zyrtare

Italia në kërkim të fitores së parë në përballjen ndaj Maltës – formacionet zyrtare

Përfaqësueset
Gjashtë lojtarët e Italisë që mungojnë sonte kundër Maltës

Gjashtë lojtarët e Italisë që mungojnë sonte kundër Maltës

Përfaqësueset
“Të gjithë e dinë, por askush nuk e thotë”, zbulohet arsyeja pse Mancini nuk e thërret Zaccagnin te Italia

“Të gjithë e dinë, por askush nuk e thotë”, zbulohet arsyeja pse Mancini nuk e thërret Zaccagnin te Italia

Përfaqësueset
Mateo Retegui, djaloshi që lindi në Argjentinë debutoi me gol me fanellën e Italisë

Mateo Retegui, djaloshi që lindi në Argjentinë debutoi me gol me fanellën e Italisë

Përfaqësueset
Mancini: Italia e meritonte barazimin, ekipi tregoi kapacitet dhe se ka të ardhme

Mancini: Italia e meritonte barazimin, ekipi tregoi kapacitet dhe se ka të ardhme

Përfaqësueset
Anglia i hakmerret Italisë, fiton si mysafir

Anglia i hakmerret Italisë, fiton si mysafir

Përfaqësueset
Formacionet zyrtare, Itali – Angli: Kampioni dhe nënkampioni evropian fillojnë eliminatoret

Formacionet zyrtare, Itali – Angli: Kampioni dhe nënkampioni evropian fillojnë eliminatoret

Përfaqësueset
Rikthimi eventual te Italia dhe puna që do të bëjë pas pensionimit – deklarohet Buffon

Rikthimi eventual te Italia dhe puna që do të bëjë pas pensionimit – deklarohet Buffon

Ndërkombëtare
Gareth Southgate zbulon emrat e të ftuarve për ndeshjet ndaj Italisë dhe Ukrainës

Gareth Southgate zbulon emrat e të ftuarve për ndeshjet ndaj Italisë dhe Ukrainës

Përfaqësueset
Hidhet shorti për “Final Four” në Ligën e Kombeve – përballje të zjarrta

Hidhet shorti për “Final Four” në Ligën e Kombeve – përballje të zjarrta

Ligat tjera
“Nuk do të harrohet kurrë”, Federata Italiane nderon Viallin me një minutë heshtje në çdo ndeshje të Serie A

“Nuk do të harrohet kurrë”, Federata Italiane nderon Viallin me një minutë heshtje në çdo ndeshje të Serie A

Serie A
Ndahet nga jeta në moshën 58-vjeçare, legjenda italiane Gianluca Vialli

Ndahet nga jeta në moshën 58-vjeçare, legjenda italiane Gianluca Vialli

Ndërkombëtare
FIFA publikon renditjen e re për Përfaqësuese: Brazili e para, Kosova dhe Shqipëria nuk ndryshojnë vend

FIFA publikon renditjen e re për Përfaqësuese: Brazili e para, Kosova dhe Shqipëria nuk ndryshojnë vend

Ndërkombëtare
Jorginho: Nuk kisha interesim ta shikoja Kampionatin Botëror

Jorginho: Nuk kisha interesim ta shikoja Kampionatin Botëror

Përfaqësueset
Kampioni më efikas i botës në histori ishte Italia e Paolo Rossit në vitin 1982

Kampioni më efikas i botës në histori ishte Italia e Paolo Rossit në vitin 1982

Përfaqësueset
Messi barazon rekordin historik të Matthaus në Kupën e Botës, finalja e bën të parin argjentinasin

Messi barazon rekordin historik të Matthaus në Kupën e Botës, finalja e bën të parin argjentinasin

Përfaqësueset
Italia jashtë Botërorit 2022, Marco Verratti e kapërcen zhgënjimin duke u relaksuar në pushime me të dashurën në Miami

Italia jashtë Botërorit 2022, Marco Verratti e kapërcen zhgënjimin duke u relaksuar në pushime me të dashurën në Miami

Yjet