0Shares

Një rrebesh i fortë shiu, i përcjellë edhe me erë të fuqishme ka përfshirë sot në orët e pasdites Prishtinën, por edhe pjesë të tjera të vendit.

Shiu me intensitet shumë të dendur ka zgjatur rreth 10 minuta, por sipas parashikimeve të meteorologëve, reshjet e shiut pritet të vazhdojnë edhe në ditët e ardhshme.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, e gjithë java do të përshkohet me reshje shiu deri ditën e diel.

“Temperaturat do të shënojnë rënie por jo shumë, gjithçka do të jetë në kondita normale. Megjithatë nuk përjashtohet mundësia që më 24 maj të ketë edhe reshje të borës në zona malore”, ka thënë drejtori i këtij institutit Sylë Tahirsylaj. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)