0Shares

Në seancën e Kuvendit të Kosovës, kryeministri Isa Mustafa është duke dhënë interpelancën e tij e kërkuar nga deputetja e Vetëvendosjes Donika Kadaj në lidhje me shfrytëzimin e thëngjillit nga miniera e Sibovcit.

Sipas Mustafës, ekzistojnë arsye që në Kuvend të diskutohet për këto probleme që preokupojnë qytetarët, por tha nuk pajtohet me pikat e një rezolute që propozoi deputetja Kadaj.

Mustafa tha se sa i përket themelimit të Korporatës së Thëngjillit, kjo është në harmoni me legjislacionin në fuqi.

Sipas kryeministrit, procedurat e marrjes së pronave për interes publik kryhen nëpërmes Ligjit për Shpronësim dhe për zhvendosje.

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)