0Shares

Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Pishtar Lutfiu, bashkë me përfaqësues të MASH-it, sot kanë realizuar vizitë zyrtare në Fakultetin e Shkencave Islame, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Lutfiu, shtohet në kumtesë uroi kryetarin e BFI-së dhe Dekanin e FSHI-së për marrjen e lejes për punë nga ana e MASH-it, për ciklin e dytë të programit studimor për FSHI, për vitin akademik 2017-2018. Gjithashtu nga ana e MASH-it janë siguruar 4 milionë denarë për veprimtarinë arsimore-shkencore të FSHI-së, njofton AIM.

Gjatë vizitës së realizuar, kryetari i BFI-së falenderoi ministrin Lutfiu për mbështetjen e dhënë nga ana e Ministrisë për këtë institucion fetar. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)