0Shares

Egzon Shkololli nga Peja, është ndër të parët në Kosovë që ka filluar të praktikojë ushtrimet fizike CrossFit.

I riu 28-vjeçar, po shfrytëzon hapësirat e mahnitshme që ofron qyteti i tij, që të kombinojë stërvitjet e ndryshme në natyrë, si dhe pajisjet në palestër.

Këto ushtrime të intensitetit të lartë, që janë kombinim mes ngritjes së peshave, gjimnastikës dhe lëvizjeve nëpër poligon, ndihmojnë jo vetëm për ndërtim trupor, por edhe për fizik të shëndetshëm.

“Prej se kam filluar me ScrossFit, ka pasur shumë të interesuar që të ushtrojnë me mua. Tani kam disa grupe, të moshave të ndryshme që stërvitemi së bashku” ka thënë Shkololli.

Në videon e postuar më poshtë, mund të shihni njërën nga stërvitjet e tij, të këtij sporti që po përhapet me shpejtësi të madhe. /Telegrafi/

🚨🚨EXPLOSIVE Workout MONSTER 🚨🚨Best Training🔥🔥🔛🔝🇦🇱🇦🇱follow follow follow 👉🏽👉🏽 @crossfit.personaltrainer @crossfit.personaltrainer @crossfit.personaltrainer @crossfit.personaltrainer @nike #friends #worldstar #fighter #active2017 #cardio #equilibrio #balance #staypositive #goodmorning #nike #dicipline #workout #motivaition #fighter #friends #dedication #balance #staypositive #superpower #supernatural #gymnastics #gymnastics #gym #workoutmotivation #active #crossfitcoach #dedication #workout #body #work #hard #stayfit #staypositive #masktraining

A post shared by Albania🇦🇱 Kosova🇽🇰 Peja 🏡 (@crossfit.personaltrainer) on Feb 28, 2017 at 7:23am PST

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)