LAJMI I FUNDIT:

Peja

373 Artikuj

I zhdukur që nga 22 maji, Gëzim Trakaniqi nga Peja gjendet shëndosh e mirë

I zhdukur që nga 22 maji, Gëzim Trakaniqi nga Peja gjendet shëndosh e mirë

Komunat
Përmbyllet me sukses të madh Festivali i Turizmit “Peja Outdoor Tourism Festival”

Përmbyllet me sukses të madh Festivali i Turizmit “Peja Outdoor Tourism Festival”

Peja Outdoor
Vdes kirurgu i njohur pejan, Hysen Mazrekaj

Vdes kirurgu i njohur pejan, Hysen Mazrekaj

Kosovë
Tre të plagosur me armë zjarri në Pejë

Tre të plagosur me armë zjarri në Pejë

Kronika e Zezë
Keni planifikuar të kaloni 1 Majin në natyrë? Kështu do të jetë moti në qytetet e Kosovës

Keni planifikuar të kaloni 1 Majin në natyrë? Kështu do të jetë moti në qytetet e Kosovës

Kosovë
Shërbimet e pagesave ndaj KRU “Hidrodrini”, tani edhe me “eKosova”

Shërbimet e pagesave ndaj KRU “Hidrodrini”, tani edhe me “eKosova”

Komunat
Konjufca: Ali Lajçi dha kontribut të jashtëzakonshëm nëpër dekada

Konjufca: Ali Lajçi dha kontribut të jashtëzakonshëm nëpër dekada

Kosovë
Kurti i pikëlluar për vdekjen e Ali Lajçit: Do të kujtohet për veprimtarinë patriotike dhe politike

Kurti i pikëlluar për vdekjen e Ali Lajçit: Do të kujtohet për veprimtarinë patriotike dhe politike

Kosovë
Eksplorimi i bukurive në “dy magjitë” e Kosovës – National Geographic vjen me një supershkrim për Pejën dhe Prizrenin

Eksplorimi i bukurive në “dy magjitë” e Kosovës – National Geographic vjen me një supershkrim për Pejën dhe Prizrenin

Kosovë
Ish-hetuesi policor për rastin e dhunimit të 13-vjeçares nga Peja: Të formohet njësiti që i monitoron rrjetet sociale

Ish-hetuesi policor për rastin e dhunimit të 13-vjeçares nga Peja: Të formohet njësiti që i monitoron rrjetet sociale

Siguri
Shqipëri-Kosovë, 15 milionë euro për bashkëpunim ndërkufitar për vitet 2021-2027

Shqipëri-Kosovë, 15 milionë euro për bashkëpunim ndërkufitar për vitet 2021-2027

Ekonomi
Qytetarët e Pejës shqetësohen nga një detonim

Qytetarët e Pejës shqetësohen nga një detonim

Komunat
Vdes i burgosuri në Spitalin e Pejës, Shërbimi Korrektues del me njoftim

Vdes i burgosuri në Spitalin e Pejës, Shërbimi Korrektues del me njoftim

Kosovë
“Paraja po iu kthehet qytetarëve në investime”, Krasniqi: Nga 8.3 milionë euro të Grantit të Performancës, 1.7 milion euro Pejës

“Paraja po iu kthehet qytetarëve në investime”, Krasniqi: Nga 8.3 milionë euro të Grantit të Performancës, 1.7 milion euro Pejës

Komunat
Do të konfiskohen të gjitha patentë shoferët që janë marrë kundërligjshëm – prin rajoni i Pejës me keqpërdorime

Do të konfiskohen të gjitha patentë shoferët që janë marrë kundërligjshëm – prin rajoni i Pejës me keqpërdorime

Kosovë
Kosto e lartë e trajtimit, kërkohet ndihmë për shërimin e 7-vjeçares Noela Trakaniqi

Kosto e lartë e trajtimit, kërkohet ndihmë për shërimin e 7-vjeçares Noela Trakaniqi

Kosovë
Dhjetë arsyet pse duhet të vizitohet Kosova në vitin 2024 sipas blogerëve të huaj

Dhjetë arsyet pse duhet të vizitohet Kosova në vitin 2024 sipas blogerëve të huaj

Ismail Jakupi
Aksidenti i rëndë në Gllarevë, ish drejtori i Klubit Basketbollistik të Pejës: Falë Zotit kemi kalu vetëm me lëndime trupore

Aksidenti i rëndë në Gllarevë, ish drejtori i Klubit Basketbollistik të Pejës: Falë Zotit kemi kalu vetëm me lëndime trupore

Kosovë
Pse pati rënie të shitjes së banesave këtë vit?

Pse pati rënie të shitjes së banesave këtë vit?

Kosovë
Hovenier: Gjithmonë është kënaqësi ta vizitosh Pejën

Hovenier: Gjithmonë është kënaqësi ta vizitosh Pejën

Komunat
Gjendet pa shenja jete një person në Pejë, rasti po hetohet

Gjendet pa shenja jete një person në Pejë, rasti po hetohet

Kronika e Zezë
Pas përfshirjes së një lokali nga zjarri në Pejë, policia jep detaje

Pas përfshirjes së një lokali nga zjarri në Pejë, policia jep detaje

Kronika e Zezë
Digjet një lokal në Pejë

Digjet një lokal në Pejë

Kronika e Zezë
Erëra të fuqishme përfshijnë rajonin e Dukagjinit

Erëra të fuqishme përfshijnë rajonin e Dukagjinit

Kosovë