LAJMI I FUNDIT:

Kosova

4084 Artikuj

Xhaferi: Imazhi i Kosovës në sytë e ndërkombëtarëve ka rënë

Xhaferi: Imazhi i Kosovës në sytë e ndërkombëtarëve ka rënë

Kosovë
Freedom House: Kosova, vend “pjesërisht i lirë”

Freedom House: Kosova, vend “pjesërisht i lirë”

Kosovë
Xhaferi: Mundësia për shpërthim në Ballkan ekziston gjithmonë, të jemi vigjilent

Xhaferi: Mundësia për shpërthim në Ballkan ekziston gjithmonë, të jemi vigjilent

Maqedonia e Veriut
Vuçiq mbështet pretendimet kineze mbi Tajvanin, analistët shohin paralele me Kosovën

Vuçiq mbështet pretendimet kineze mbi Tajvanin, analistët shohin paralele me Kosovën

Kosovë
Samiti i Tiranës, Rama tregon nëse do të bisedojë me Zelenskyn për njohjen e Kosovës nga Ukraina

Samiti i Tiranës, Rama tregon nëse do të bisedojë me Zelenskyn për njohjen e Kosovës nga Ukraina

Kosovë
Historia e fisit Shala

Historia e fisit Shala

Histori
Krstinovska: Propaganda kineze e pranishme në Ballkan, Serbia po mbështetet te Kina për të bllokuar Kosovën

Krstinovska: Propaganda kineze e pranishme në Ballkan, Serbia po mbështetet te Kina për të bllokuar Kosovën

Kosovë
Si do të ndikojë në Ballkan vazhdimi i pushtimit rus të Ukrainës, a rrezikohet Kosova nga një konflikt?

Si do të ndikojë në Ballkan vazhdimi i pushtimit rus të Ukrainës, a rrezikohet Kosova nga një konflikt?

Siguri
Flamuri i Kosovës në hapësirë, si u arrit kjo dhe si kontribuoi astronomia Pranvera Hyseni

Flamuri i Kosovës në hapësirë, si u arrit kjo dhe si kontribuoi astronomia Pranvera Hyseni

Arigona Bytyçi
Ambasadori holandez i të Drejtave të Njeriut beson që Kosova do të anëtarësohet në Këshillin e Evropës: E presim me padurim

Ambasadori holandez i të Drejtave të Njeriut beson që Kosova do të anëtarësohet në Këshillin e Evropës: E presim me padurim

Kosovë
Xhaferi: Ndërhyrja e Kurtit në zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut nuk i bënë mirë Kosovës

Xhaferi: Ndërhyrja e Kurtit në zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut nuk i bënë mirë Kosovës

Politikë
Astronomja nga Kosova, optimiste: Së shpejti do të shkojmë në planetin Mars

Astronomja nga Kosova, optimiste: Së shpejti do të shkojmë në planetin Mars

Arigona Bytyçi
Drejt zbërthimit të mistereve – astronomja nga Kosova, Pranvera Hyseni synon hapësirën me teleskopin më të avancuar në botë “James Webb”

Drejt zbërthimit të mistereve – astronomja nga Kosova, Pranvera Hyseni synon hapësirën me teleskopin më të avancuar në botë “James Webb”

Arigona Bytyçi
Shala: Plani B i Serbisë, tentimi i nxitjes së konflikt të armatosur në Luginë të Preshevës

Shala: Plani B i Serbisë, tentimi i nxitjes së konflikt të armatosur në Luginë të Preshevës

Siguri
Gërvalla pritet në takim nga homologu austriak, flasin për veprimet destabilizuese të Serbisë

Gërvalla pritet në takim nga homologu austriak, flasin për veprimet destabilizuese të Serbisë

Kosovë
Sa i pastër është uji i pijshëm në Kosovë?

Sa i pastër është uji i pijshëm në Kosovë?

Kosovë
“Marshi kosovar”

“Marshi kosovar”

Cult+
Diplomati Nesho: Vuçiq po përgatit planin për “Jugosllavinë e Madhe”

Diplomati Nesho: Vuçiq po përgatit planin për “Jugosllavinë e Madhe”

Shqipëri
Austria vazhdon të mbështesë Kosovën drejt integrimit europian

Austria vazhdon të mbështesë Kosovën drejt integrimit europian

Kosovë
“Të tjerët vendosin për fatin e Serbisë”, a po i ndryshon Vuçiq qëndrimet edhe në raport me Kosovën?

“Të tjerët vendosin për fatin e Serbisë”, a po i ndryshon Vuçiq qëndrimet edhe në raport me Kosovën?

Kosovë
Hovenier: SHBA dhe populli i Kosovës kanë lidhje të forta

Hovenier: SHBA dhe populli i Kosovës kanë lidhje të forta

Kosovë
Ballkani në plan të dytë në Konferencën e Sigurisë në Mynih

Ballkani në plan të dytë në Konferencën e Sigurisë në Mynih

Kosovë
Intervistë, Toby Vogel: Pse Ballkani Perëndimor është në rrezik, dhe çfarë dëmi do të shkaktonte Trump II

Intervistë, Toby Vogel: Pse Ballkani Perëndimor është në rrezik, dhe çfarë dëmi do të shkaktonte Trump II

Kemajl Berisha
Vuçiq komenton fletarrestin ndërkombëtar INTERPOL për Radoiçiqin

Vuçiq komenton fletarrestin ndërkombëtar INTERPOL për Radoiçiqin

Kosovë