LAJMI I FUNDIT:

Gjimnastika

20 Artikuj

Momenti i tmerrshëm, gjimnasti rus bie në tokë gjatë performancës së tij duke pësuar lëndime serioze në kokë

Momenti i tmerrshëm, gjimnasti rus bie në tokë gjatë performancës së tij duke pësuar lëndime serioze në kokë

Evropa
Valëza Rama, gjimnastja e talentuar që kërkon ta vendos Kosovën në hartën e botës për këtë sport

Valëza Rama, gjimnastja e talentuar që kërkon ta vendos Kosovën në hartën e botës për këtë sport

Lavdim Pireva
Si e përballon Ibrahimovici gjimnastikën: Aktorja 84 vjeçare testoi aftësitë e tij

Si e përballon Ibrahimovici gjimnastikën: Aktorja 84 vjeçare testoi aftësitë e tij

Sport / Fitnes
Lista e ekipit të Kosovës për’ EYOF 2022 Banska Bystrica’

Lista e ekipit të Kosovës për’ EYOF 2022 Banska Bystrica’

Sporte tjera
Gjimnasti rus tregon se përse barti simbol lufte afër atij ukrainas

Gjimnasti rus tregon se përse barti simbol lufte afër atij ukrainas

Sporte tjera
Gjimnasti rus provokoi rëndë në Kupën e Botës së Atletikës, duke vendosur shkronjën “Z” në gjoks

Gjimnasti rus provokoi rëndë në Kupën e Botës së Atletikës, duke vendosur shkronjën “Z” në gjoks

Sporte tjera
Cilët olimpistë kanë fituar më shumë medalje në histori të Lojërave Olimpike?

Cilët olimpistë kanë fituar më shumë medalje në histori të Lojërave Olimpike?

Sport
Gjimnastet gjermane qëndrojnë kundër objektivizimit të grave duke veshur kostume të ngjitura në tërë trupin

Gjimnastet gjermane qëndrojnë kundër objektivizimit të grave duke veshur kostume të ngjitura në tërë trupin

Trend
Shtatëvjeçarja më e fortë në botë: Mund të ngrejë pesha 80 kilogramëshe

Shtatëvjeçarja më e fortë në botë: Mund të ngrejë pesha 80 kilogramëshe

Aktivitete sportive
Gjimnastika në shtëpi edhe për humor të mirë

Gjimnastika në shtëpi edhe për humor të mirë

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Gjimnastikë e mëngjesit

Gjimnastikë e mëngjesit

Fitnes në shtëpi
Si njëvjeçare humbi duart dhe këmbët nga meningjiti, sot ajo merret me gjimnastikë (Foto/Video)

Si njëvjeçare humbi duart dhe këmbët nga meningjiti, sot ajo merret me gjimnastikë (Foto/Video)

Interesante
Festina dhe sukseset e saja festive!

Festina dhe sukseset e saja festive!

Aktivitete sportive
Rrudhat e fytyrës luftohen me këto ushtrime gjimnastikore

Rrudhat e fytyrës luftohen me këto ushtrime gjimnastikore

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Pse femrat duhet të merren me gjimnastikë

Pse femrat duhet të merren me gjimnastikë

Aktivitete sportive
Gjyshja 91-vjeçe lë të gjithë gjimnastët gojëhapur me akrobacitë që i bën (Foto/Video)

Gjyshja 91-vjeçe lë të gjithë gjimnastët gojëhapur me akrobacitë që i bën (Foto/Video)

Interesante
Egzoni në trend me ushtrimet fizike CrossFit (Video)

Egzoni në trend me ushtrimet fizike CrossFit (Video)

Aktivitete sportive
Kjo katërvjeçare i ka lënë të gjithë gojëhapur me shkathtësitë e saj në gjimnastikë (Video)

Kjo katërvjeçare i ka lënë të gjithë gojëhapur me shkathtësitë e saj në gjimnastikë (Video)

Interesante
Aftësitë akrobatike të kësaj vajze po çmendin njerëzimin (Video)

Aftësitë akrobatike të kësaj vajze po çmendin njerëzimin (Video)

Fun Lajme
Licencohen edhe 5 federata nga MKRS-ja

Licencohen edhe 5 federata nga MKRS-ja

Pingpong