0Shares

Banka e Shqipërisë (BSH) ka lënë të pandryshuar normën bazë të interesit, pikërisht në kuotën e 4 për qind.

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani, theksoi se mbajtja në nivele të pandryshuar e normës bazë të interesit ruan karakterin stimulues të politikës monetare, duke i mundësuar politikës reale të përfitojë gjatë vitit 2013.
“Deficit tregtar është ngushtuar në 10.3 për qind, ndërsa eksportet kanë ruajtur ritme pozitive”, theksoi Fullani. /Telegrafi/

Të Ngjajshme

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi. Ju lutem lexoni rregullat këtu.

Shfaq Komentet (0)