0Shares

Menaxheri i Arsenali, Arsene Wenger, synon ta huazojë Thierry Henryn deri në fund të sezonit.

Daly Mail shkruan se Topçinjtë janë në negociata të avancuara me New York Red Bulls për një huazim të francezit.

Por Wenger preferon që Henry të qëndrojë në klub deri në fund të sezonit dhe jo vetëm deri në mars, kur filloni sezoni i ri në kampionatin amerikan të futbollit, MLS.

Sidoqoftë skuadra amerikane nguron të pranojë një marrëveshje të tillë pasi dëshiron ta ketë sulmuesin kryesor në skuadër që në muajt e parë të sezonit. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)