LAJMI I FUNDIT:

Teuta Arifi zyrtarisht merr Tetovën

Teuta Arifi zyrtarisht merr Tetovën

Teuta Arifi të enjten edhe zyrtarisht e ka marrë detyrën e kryetarit të Komunës së Tetovës, pasi që kryetari i Komisionit Komunal Zgjedhor, Iljaz Halimi ia ka dhënë certifikatën.

“Menjëherë do të fillojmë t’i realizojmë vizionet tona për Tetovën të prezantuara gjatë fushatës parazgjedhore. Na pret një punë e mundimshme për të cilën kërkojmë mbështetje nga qytetarët”, tha Arifi.

Komuna, ka theksuar ajo, do të jetë e hapur dhe transparente ndërsa Tetova do të bëhet një qytet i vërtetë urban.


Gjatë pranim – dorëzimit të mandatit nuk ka marrë pjesë kryetari i deritanishëm i Tetovës, Sadi Bexhetit. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
“Po përjeton presion nga të gjitha anët”, mediat rajonale për pretendimet se Vuçiq u ka shkruar liderëve evropianë lidhur me Kosovën në KiE

“Po përjeton presion nga të gjitha anët”, mediat rajonale për pretendimet se Vuçiq u ka shkruar liderëve evropianë lidhur me Kosovën në KiE

Lajme
Vrasja e 21-vjeçares, avokatja Gashi-Bytyqi: Kodi Penal thotë se dorasi duhet dënuar me burgim të përjetshëm

Vrasja e 21-vjeçares, avokatja Gashi-Bytyqi: Kodi Penal thotë se dorasi duhet dënuar me burgim të përjetshëm

Drejtësi
Bujar Osmani: Në 48 orët e ardhshme mund të ndodh një konflikt i madh në Lindjen e Mesme

Bujar Osmani: Në 48 orët e ardhshme mund të ndodh një konflikt i madh në Lindjen e Mesme

Politikë
Vrasja e 21-vjeçares, Sveçla: Do të kujdesemi në zbardhjen e rrethanave dhe përgjegjësisë së secilit zyrtar

Vrasja e 21-vjeçares, Sveçla: Do të kujdesemi në zbardhjen e rrethanave dhe përgjegjësisë së secilit zyrtar

Lajme
Shumica e shqiptarëve të Shqipërisë nuk e kanë vizituar asnjëherë Kosovën

Shumica e shqiptarëve të Shqipërisë nuk e kanë vizituar asnjëherë Kosovën

Lajme
Gjithçka nga vrasja e rëndë në Ferizaj, mjeku flet për gjendjen shëndetësore të 15-vjeçarit të plagosur

Gjithçka nga vrasja e rëndë në Ferizaj, mjeku flet për gjendjen shëndetësore të 15-vjeçarit të plagosur

Elfije Boletini
Kalo në kategori