LAJMI I FUNDIT:

Wagner

293 Artikuj

Mercenarët rus të Wagner po vrasin civilët në Mali

Mercenarët rus të Wagner po vrasin civilët në Mali

Afrika
Ishte raportuar se janë tërhequr nga Ukraina, inteligjenca ushtarake e Kievit pretendon se mercenarët e Wagnerit janë dërguar në Avdiivka

Ishte raportuar se janë tërhequr nga Ukraina, inteligjenca ushtarake e Kievit pretendon se mercenarët e Wagnerit janë dërguar në Avdiivka

Evropa
Ukrainasit publikojnë videon: Forcat tona speciale kapën mercenarët rus të Wagner-it në Sudan

Ukrainasit publikojnë videon: Forcat tona speciale kapën mercenarët rus të Wagner-it në Sudan

Evropa
Wagner po ribrendohet, mercenarët rusë do të quhen si njësitë naziste në Afrikë

Wagner po ribrendohet, mercenarët rusë do të quhen si njësitë naziste në Afrikë

Evropa
A është Wagneri rus përgjegjës për valën e antisemitizmit në Francë?

A është Wagneri rus përgjegjës për valën e antisemitizmit në Francë?

Evropa
Pjesëtarët e njësive elitare ukrainase në “gjah”, gjuajnë pjesëtarët e Wagner-it në Sudan – publikohen pamjet

Pjesëtarët e njësive elitare ukrainase në “gjah”, gjuajnë pjesëtarët e Wagner-it në Sudan – publikohen pamjet

Evropa
Çfarë dihet për Pavel Prigozhinin, djalin e Yevgeny Prigozhinit dhe udhëheqësin e ri të Wagnerit?

Çfarë dihet për Pavel Prigozhinin, djalin e Yevgeny Prigozhinit dhe udhëheqësin e ri të Wagnerit?

Evropa
Djali i Prigozhinit merr drejtimin e grupit mercenar rus, Wagner?

Djali i Prigozhinit merr drejtimin e grupit mercenar rus, Wagner?

Evropa
Presidentja moldave, Sandu: Wagner qëndron pas përpjekjeve për grusht shteti në Moldavi

Presidentja moldave, Sandu: Wagner qëndron pas përpjekjeve për grusht shteti në Moldavi

Evropa
Prigozhin kishte paguar 30 milionë dollarë për dy satelitë kinezë, kërkonte që të filmohet Ukraina

Prigozhin kishte paguar 30 milionë dollarë për dy satelitë kinezë, kërkonte që të filmohet Ukraina

Evropa
Djali i Prigozhin mund të marrë kontrollin e Wagner – zbulohen disa “detaje të negociatave”

Djali i Prigozhin mund të marrë kontrollin e Wagner – zbulohen disa “detaje të negociatave”

Nga Bota
Luftëtarët e Wagner mendojnë njeriu që emëroi Putini si ‘shefin e tyre’ është ‘një tradhtar’

Luftëtarët e Wagner mendojnë njeriu që emëroi Putini si ‘shefin e tyre’ është ‘një tradhtar’

Nga Bota
Kremlini tregon se për çka diskutuan Putini dhe ish-komandanti i Wagnerit

Kremlini tregon se për çka diskutuan Putini dhe ish-komandanti i Wagnerit

Evropa
Mercenarët e Wagnerit kthehen në lindje të Ukrainës

Mercenarët e Wagnerit kthehen në lindje të Ukrainës

Evropa
Momenti kur aeroplani i Wagner-it rus përplaset dhe shpërthen në Mali

Momenti kur aeroplani i Wagner-it rus përplaset dhe shpërthen në Mali

Evropa
Norvegjia arrestoi ish-komandantin e Wagnerit që tentoi të kthehej në Rusi

Norvegjia arrestoi ish-komandantin e Wagnerit që tentoi të kthehej në Rusi

Evropa
Njëri spiun dhe tjetri një gjeneral famëkeq – kush janë dy figurat ruse që kanë bërë disa vizita në Afrikë, para dhe pas vdekjes së Yevgeny Prigozhin

Njëri spiun dhe tjetri një gjeneral famëkeq – kush janë dy figurat ruse që kanë bërë disa vizita në Afrikë, para dhe pas vdekjes së Yevgeny Prigozhin

Nga Bota
CNN: Njësitë speciale të Kievit po sulmojnë me dronë aleatët e Wagner-it në Sudan

CNN: Njësitë speciale të Kievit po sulmojnë me dronë aleatët e Wagner-it në Sudan

Evropa
Britania e Madhe e shpall organizatë terroriste grupin mercenar rus Wagner

Britania e Madhe e shpall organizatë terroriste grupin mercenar rus Wagner

Evropa
A po ‘çmontohet’ kampi i mercenarëve të Wagner në Bjellorusi?

A po ‘çmontohet’ kampi i mercenarëve të Wagner në Bjellorusi?

Nga Bota
Kurti: Gjatë trazirave në veri të Kosovës u përfshinë anëtarë të Wagner

Kurti: Gjatë trazirave në veri të Kosovës u përfshinë anëtarë të Wagner

Kosovë
Britania e Madhe do ta shpallë grupin mercenar rus Wagner organizatë terroriste

Britania e Madhe do ta shpallë grupin mercenar rus Wagner organizatë terroriste

Evropa
Publikohet videoja e fundit e Prigozhinit pak ditë para vdekjes

Publikohet videoja e fundit e Prigozhinit pak ditë para vdekjes

Evropa
Vendi ku u rrëzua aeroplani i Prigozhinit është rrafshuar nga buldozerët

Vendi ku u rrëzua aeroplani i Prigozhinit është rrafshuar nga buldozerët

Evropa