LAJMI I FUNDIT:

Video

4257 Artikuj

Hodhi gjëra nga ballkoni – prizrenasi merret nga policia dhe dërgohet në spital

Hodhi gjëra nga ballkoni – prizrenasi merret nga policia dhe dërgohet në spital

Kronika e Zezë
Sinjali i Francës për vizat, Osmani: Kjo do të ishte mënyra më efektive për ta vrarë dialogun

Sinjali i Francës për vizat, Osmani: Kjo do të ishte mënyra më efektive për ta vrarë dialogun

Kosovë
Haradinaj: Qeveria Kurti duhet të shkojë në shtëpi, mocioni ende opsion

Haradinaj: Qeveria Kurti duhet të shkojë në shtëpi, mocioni ende opsion

Kosovë
Kurti përplaset me Brnabiqin në Slloveni: Serbia as sanksione nuk i ka vendosur Rusisë

Kurti përplaset me Brnabiqin në Slloveni: Serbia as sanksione nuk i ka vendosur Rusisë

Kosovë
SBASHK: Viti shkollor do të nis me vështirësi, shkak eksperimenti i gabuar i MASHTI-it me tekstet shkollore

SBASHK: Viti shkollor do të nis me vështirësi, shkak eksperimenti i gabuar i MASHTI-it me tekstet shkollore

Arsim
Escobar: Jemi të lumtur të ju shohim në rrugën drejt BE-së

Escobar: Jemi të lumtur të ju shohim në rrugën drejt BE-së

Politikë
Kovaçevski: Bullgaria nuk do të vendos kushte të reja për integrimin e Maqedonisë në BE

Kovaçevski: Bullgaria nuk do të vendos kushte të reja për integrimin e Maqedonisë në BE

Politikë
Rikthimi i talebanëve në pushtet, gazetarët afganë flasin për jetën atje dhe mikpritjen në Kosovë

Rikthimi i talebanëve në pushtet, gazetarët afganë flasin për jetën atje dhe mikpritjen në Kosovë

Donjeta Zeqiraj
AAK: Qeveria po provokon greva në arsim e po hesht për skandalet, vetëm shkarkimi i saj mund ta nxjerrë vendin nga kjo situatë

AAK: Qeveria po provokon greva në arsim e po hesht për skandalet, vetëm shkarkimi i saj mund ta nxjerrë vendin nga kjo situatë

Kosovë
LDK kërkon dorëheqjen e Nagavcit: Blerja e teksteve shkollore nga prindërit do të kushtojë 20 për qind më shtrenjtë

LDK kërkon dorëheqjen e Nagavcit: Blerja e teksteve shkollore nga prindërit do të kushtojë 20 për qind më shtrenjtë

Arsim
Nagavci paralajmëron çmim tavan për tekstet shkollore: Shantazhet e paralajmërimet për kallëzim penal nuk do të na ndalin

Nagavci paralajmëron çmim tavan për tekstet shkollore: Shantazhet e paralajmërimet për kallëzim penal nuk do të na ndalin

Arsim
Blerja e teksteve shkollore, MASHTI po shqyrton mundësinë që paratë t’iu barten në llogaritë e prindërve

Blerja e teksteve shkollore, MASHTI po shqyrton mundësinë që paratë t’iu barten në llogaritë e prindërve

Arsim
Fillon seanca për ndryshimet kushtetuese në Maqedoni, me 70 vota “pro” miratohet rendi i ditës

Fillon seanca për ndryshimet kushtetuese në Maqedoni, me 70 vota “pro” miratohet rendi i ditës

Maqedonia e Veriut
Pamje nga bastisja në MINT, bagazhi i policisë mbushet me prova materiale

Pamje nga bastisja në MINT, bagazhi i policisë mbushet me prova materiale

Kosovë
Mbishkrimi i perandorit Justinian vlerësohet si zbulimi më i rëndësishëm në arkeologjinë kosovare

Mbishkrimi i perandorit Justinian vlerësohet si zbulimi më i rëndësishëm në arkeologjinë kosovare

Kosovë
Protesta në Tetovë, kërkohet përgjegjësi për zjarrin në Spitalin Modular

Protesta në Tetovë, kërkohet përgjegjësi për zjarrin në Spitalin Modular

Maqedonia e Veriut
Edhe dy javë deri në fillimin e vitit shkollor, Nagavci: Po shikojmë mundësitë që të mos ketë vonesa në shpërndarjen e librave

Edhe dy javë deri në fillimin e vitit shkollor, Nagavci: Po shikojmë mundësitë që të mos ketë vonesa në shpërndarjen e librave

Kosovë
Reagimet pas vizitës së Kurtit në Maqedoni të Veriut, Osmani: Keqkuptim i vogël që tejkalohet

Reagimet pas vizitës së Kurtit në Maqedoni të Veriut, Osmani: Keqkuptim i vogël që tejkalohet

Kosovë
Kurti nga sheshi “Iliria” në Tetovë: Vonesat  për ndërtimin e rrugës Prizren – Tetovë janë të paarsyeshme e të papranueshme

Kurti nga sheshi “Iliria” në Tetovë: Vonesat  për ndërtimin e rrugës Prizren – Tetovë janë të paarsyeshme e të papranueshme

Politikë
Në Onkologji vihet në funksion akseleratori i dytë, synohet të ulet lista e pritjes së pacientëve me sëmundje malinje

Në Onkologji vihet në funksion akseleratori i dytë, synohet të ulet lista e pritjes së pacientëve me sëmundje malinje

Shëndetësi
Njihuni me mrekullinë Kokino, shenjën me të cilën bota e njeh Maqedoninë

Njihuni me mrekullinë Kokino, shenjën me të cilën bota e njeh Maqedoninë

Maqedonia e Veriut
Pamje të rënda pas vrasjes në Runik të Skenderajt

Pamje të rënda pas vrasjes në Runik të Skenderajt

Kosovë
Pengesat në trotuare bllokojnë zjarrfikësit për të dhënë ndihmën e shpejtë në Prishtinë

Pengesat në trotuare bllokojnë zjarrfikësit për të dhënë ndihmën e shpejtë në Prishtinë

Prishtina
“Kurti mendoi se kjo punë është hajgare”, Gashi: Kosovës t’i hiqen menjëherë sanksionet

“Kurti mendoi se kjo punë është hajgare”, Gashi: Kosovës t’i hiqen menjëherë sanksionet

Kosovë