LAJMI I FUNDIT:

Spiunazhi

82 Artikuj

TikTok gjurmoi llogarinë e një maceje për të spiunuar një gazetare

TikTok gjurmoi llogarinë e një maceje për të spiunuar një gazetare

Lajme Teknologji
Opozitari rus Vladimir Kara-Murza dënohet me 25 vite burg – si ishte spiunuar në Beograd nga Aleksandar Vulini?

Opozitari rus Vladimir Kara-Murza dënohet me 25 vite burg – si ishte spiunuar në Beograd nga Aleksandar Vulini?

Serbia
Gjermania po ekzaminon komponentët kinezë në rrjetin e saj 5G

Gjermania po ekzaminon komponentët kinezë në rrjetin e saj 5G

Lajme Teknologji
Ligjvënësit e Montanës votojnë për të ndaluar TikTok

Ligjvënësit e Montanës votojnë për të ndaluar TikTok

Lajme Teknologji
Senatorët amerikanë përkrahin Bidenin për të ndaluar TikTok

Senatorët amerikanë përkrahin Bidenin për të ndaluar TikTok

Lajme Teknologji
Gjermania do të ndalojë përdorimin e produkteve teknologjike të prodhuara nga Kina

Gjermania do të ndalojë përdorimin e produkteve teknologjike të prodhuara nga Kina

Botë
SHBA: Ndamë informacione për balonën kineze me 40 vende, ky nuk ishte i vetmi

SHBA: Ndamë informacione për balonën kineze me 40 vende, ky nuk ishte i vetmi

Amerika
Senatorët amerikanë pyesin Mark Zuckerbergun për qasjen e kinezëve dhe rusëve në të dhënat e përdoruesve në platformat e Metas – dyshohet se mund të janë përdorur për spiunazh

Senatorët amerikanë pyesin Mark Zuckerbergun për qasjen e kinezëve dhe rusëve në të dhënat e përdoruesve në platformat e Metas – dyshohet se mund të janë përdorur për spiunazh

Lajme Teknologji
Çështja “McGonigal”, NYT: Nuk punonte për oligarkun rus kur ishte në FBI

Çështja “McGonigal”, NYT: Nuk punonte për oligarkun rus kur ishte në FBI

Shqipëri
Aktakuzë kundër Bocan-Kharchenkos, Vulinit, Knezheviqit, Wagnerit dhe Qendrës ruse të spiunazhit në Serbi

Aktakuzë kundër Bocan-Kharchenkos, Vulinit, Knezheviqit, Wagnerit dhe Qendrës ruse të spiunazhit në Serbi

Serbia
Planifikoi shitjen e sekreteve tregtare në Kinë, dënohet me 2 vite burg ish-punëtori i General Electric

Planifikoi shitjen e sekreteve tregtare në Kinë, dënohet me 2 vite burg ish-punëtori i General Electric

Botë
Musliu: Videoja e realizuar në barrikada shfaq prezencën e inteligjencës ruse në veri të Kosovës

Musliu: Videoja e realizuar në barrikada shfaq prezencën e inteligjencës ruse në veri të Kosovës

Siguri
Pas Beogradit e Novi Sadit edhe Subotica shndërrohet në ‘qytet’ rus

Pas Beogradit e Novi Sadit edhe Subotica shndërrohet në ‘qytet’ rus

Serbia
Serbia sikurse ‘Rusia e Vogël’, mbi 100 mijë rusë vendosen në Beograd

Serbia sikurse ‘Rusia e Vogël’, mbi 100 mijë rusë vendosen në Beograd

Serbia
Mali i Zi në rrjetin e aktiviteteve të GRU-së ruse – si qëndron lidhja e ish-zyrtarit Radomir Sekuloviqit me spiunin Igor Zaitsev?

Mali i Zi në rrjetin e aktiviteteve të GRU-së ruse – si qëndron lidhja e ish-zyrtarit Radomir Sekuloviqit me spiunin Igor Zaitsev?

Mali i Zi
Ish-kryespiuni i Aleksandar Vuçiqit bëhet ministër i Punëve të Brendshme

Ish-kryespiuni i Aleksandar Vuçiqit bëhet ministër i Punëve të Brendshme

Serbia
Kreu i ri i Kundërzbulimit malazez Dejan Mrdak ishte shkarkuar një dekadë më parë, kishte bashkëpunuar me shërbimet ruse të sigurisë

Kreu i ri i Kundërzbulimit malazez Dejan Mrdak ishte shkarkuar një dekadë më parë, kishte bashkëpunuar me shërbimet ruse të sigurisë

Mali i Zi
Aferë spiunazhi, nisin hetimet kundër kompanisë serbe të naftës NIS Petrol në Rumani

Aferë spiunazhi, nisin hetimet kundër kompanisë serbe të naftës NIS Petrol në Rumani

Serbia
Policia rumune bastis zyrat e NIS-it serb për veprimtari spiunazhi, dyshime për rezervat e naftës të ardhura nga Moska

Policia rumune bastis zyrat e NIS-it serb për veprimtari spiunazhi, dyshime për rezervat e naftës të ardhura nga Moska

Evropa
Në Podgoricë arrestohen disa persona, nën dyshimin se kanë punuar për Shërbimin Sekret rus

Në Podgoricë arrestohen disa persona, nën dyshimin se kanë punuar për Shërbimin Sekret rus

Mali i Zi
BIA serbe merr pjesë në formimin e Qeverisë malazeze të propozuar nga Dritan Abazoviqi

BIA serbe merr pjesë në formimin e Qeverisë malazeze të propozuar nga Dritan Abazoviqi

Mali i Zi
‘Sikurse rusët’ – rritja e aktivitetit të spiunazhit kinez vë në alarm Evropën

‘Sikurse rusët’ – rritja e aktivitetit të spiunazhit kinez vë në alarm Evropën

Nga Bota
‘Spiunazhi i rusëve qesharak’, Edi Rama: Na shqetëson qëllimi i vërtetë

‘Spiunazhi i rusëve qesharak’, Edi Rama: Na shqetëson qëllimi i vërtetë

Shqipëri
Uzinat ushtarake në Shqipëri “pa porta”! Video në YouTube, blogerë të huaj “thyen” Poliçanin e Porto Palermon

Uzinat ushtarake në Shqipëri “pa porta”! Video në YouTube, blogerë të huaj “thyen” Poliçanin e Porto Palermon

Shqipëri