LAJMI I FUNDIT:

Ish-spiuni serb Spasiq për skandalin e tunellit në Gjykatën e Lartë në Mal të Zi: Sigurimi Shtetëror ka plaçkitur çfarëdo që i ka rënë në dorë

Ish-spiuni serb Spasiq për skandalin e tunellit në Gjykatën e Lartë në Mal të Zi: Sigurimi Shtetëror ka plaçkitur çfarëdo që i ka rënë në dorë

Ish-zyrtari i Sigurimit Shtetëror serb (DB), Bozhidar Spasiq ka komentuar skandalin e thyerjes së tunelit të Gjykatës së Lartë në Podgoric të Malit të Zi.

Spasiq në një intervistë për mediet serbe, ka pohuar se Sigurimi Shtetëror çdo herë ka plaçkitur çfarë do që i ka rënë në dorë.


“Ashtu është, ne [DB] kemi vjedhur e plaçkitur çfarë do që kemi mundur, jo në vendin tonë këtë duhet ta pranoj, por jasht vendit”, ka pohuar Spasiç.

Ai ka shtuar se ata që kanë dashur të hyjnë dhunshëm në këtë Gjykatë, thjeshtë është dashur të vendosin eksploziv.

“Ata fjalë për fjalë kanë mundur ta minojnë murin, thjeshtë ata djemë kanë mundur ta vendosin një eksploziv dhe ta hedhin në erë atë”, ka shtuar ai.

Detaje të reja rreth skandalit me tunelin në Gjykatën e Lartë në Mal të Zi
Lexo po ashtu Detaje të reja rreth skandalit me tunelin në Gjykatën e Lartë në Mal të Zi

Ditë më parë, Depoja e Gjykatës së Lartë në Podgoricë është thyer përmes një tuneli nëntokësor, i cili ishte zbuluar nga vetë punëtorët e këtij institucioni, gjatë inventarizimit të sendeve të depozituara aty.

Materiali provues për pothuajse të gjitha proceset gjyqësore është ruajtur në depon e kësaj gjykate.

Dokumentet dhe rastet e veprave penale janë mbajtur aty në cilësinë e provës dhe rreth 9.5 tonelata drogë, nga të cilat 2 tonelata ishin kokainë dhe 7 tonelata marihuanë. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Shtëpia e Bardhë: Po na mbarojnë paratë dhe koha për të ndihmuar Ukrainën

Shtëpia e Bardhë: Po na mbarojnë paratë dhe koha për të ndihmuar Ukrainën

Amerika
Studimi amerikan: Tregtarët izraelitë të bursave dinin për sulmin e Hamasit më 7 tetor

Studimi amerikan: Tregtarët izraelitë të bursave dinin për sulmin e Hamasit më 7 tetor

Azia
Turisti japonez vdes pasi kërceu nga

Turisti japonez vdes pasi kërceu nga "një prej lartësive më të mëdha në botë"

Azia
Erdogan e quajti Netanyahun kasapin e Gazës: Ai duhet të gjykohet për krime lufte

Erdogan e quajti Netanyahun kasapin e Gazës: Ai duhet të gjykohet për krime lufte

Azia
Pamje rrëqethëse: Trupat e foshnjave, duke u dekompozuar, gjenden në spitalin e Gazës - pasi ato duhej të braktiseshin mes sulmeve izraelite

Pamje rrëqethëse: Trupat e foshnjave, duke u dekompozuar, gjenden në spitalin e Gazës - pasi ato duhej të braktiseshin mes sulmeve izraelite

Botë
Publikohen pamjet që tregojnë se këmbësoria izraelite është futur në jug të Gazës

Publikohen pamjet që tregojnë se këmbësoria izraelite është futur në jug të Gazës

Azia
Kalo në kategori