LAJMI I FUNDIT:

Spiunazhi

108 Artikuj

Edhe dy muaj paraburgim për Bedri Shabanin dhe Muharrem Qerimin, të dyshuar për spiunazh

Edhe dy muaj paraburgim për Bedri Shabanin dhe Muharrem Qerimin, të dyshuar për spiunazh

Drejtësi
Arrestimi i dy shqiptarëve dhe një serbi për spiunazh, analizë e institutit “Octopus” dhe të dhëna për raste tjera

Arrestimi i dy shqiptarëve dhe një serbi për spiunazh, analizë e institutit “Octopus” dhe të dhëna për raste tjera

Siguri
Në “Debat Plus”, publikohet audio-incizimi mes Bedri Shabanit dhe Bogolub Janiceviqit, përgjegjës për masakrën e Reçakut

Në “Debat Plus”, publikohet audio-incizimi mes Bedri Shabanit dhe Bogolub Janiceviqit, përgjegjës për masakrën e Reçakut

Siguri
Ish-hetuesi i Policisë së Kosovës tregon kush është Aleksandar Vlajiq me nofkën “snajper”, i arrestuar për spiunazh

Ish-hetuesi i Policisë së Kosovës tregon kush është Aleksandar Vlajiq me nofkën “snajper”, i arrestuar për spiunazh

Siguri
“Ndante informacione me BIA-n e Serbisë”, kërkohet paraburgim për Aleksander Vlajiqin – i arrestuar për spiunazh

“Ndante informacione me BIA-n e Serbisë”, kërkohet paraburgim për Aleksander Vlajiqin – i arrestuar për spiunazh

Drejtësi
Në rajonin e Mitrovicës arrestohet një i dyshuar për spiunazh

Në rajonin e Mitrovicës arrestohet një i dyshuar për spiunazh

Siguri
Arrestohet një serb në Rashkë, media e afërt me Vuçiqin thotë se spiunoi tek autoritetet e Kosovës për 500 euro në muaj

Arrestohet një serb në Rashkë, media e afërt me Vuçiqin thotë se spiunoi tek autoritetet e Kosovës për 500 euro në muaj

Siguri
Spiunët e BIA-s bënin plane për incidente ndëretnike në Kosovë

Spiunët e BIA-s bënin plane për incidente ndëretnike në Kosovë

Siguri
Arrestimi i spiunëve, Limaj: UDB-ja në Kosovë është e zgjeruar në nivele të larta

Arrestimi i spiunëve, Limaj: UDB-ja në Kosovë është e zgjeruar në nivele të larta

Siguri
Ish hetuesi policor: Kemi dyshuar se ka deputetë dhe policë të Kosovës spiunë të BIA-s

Ish hetuesi policor: Kemi dyshuar se ka deputetë dhe policë të Kosovës spiunë të BIA-s

Siguri
Abrashi flet për dyshimet e Gashit se një deputet i Kosovës është bashkëpunëtor i BIA-s serbe: Nuk më çudit nëse del diçka

Abrashi flet për dyshimet e Gashit se një deputet i Kosovës është bashkëpunëtor i BIA-s serbe: Nuk më çudit nëse del diçka

Kosovë
Gashi: Një deputet i Kuvendit të Kosovës është punëtor i BIA-s serbe, edhe AKI e di

Gashi: Një deputet i Kuvendit të Kosovës është punëtor i BIA-s serbe, edhe AKI e di

Siguri
Nga 30 ditë paraburgim dy të dyshuarve për spiunazh

Nga 30 ditë paraburgim dy të dyshuarve për spiunazh

Drejtësi
Spiunazh dhe bashkëpunim me BIA-n serbe, deklarata e Prokurorisë dhe detaje tjera – gjithçka nga arrestimi i dy të dyshuarve në Ferizaj

Spiunazh dhe bashkëpunim me BIA-n serbe, deklarata e Prokurorisë dhe detaje tjera – gjithçka nga arrestimi i dy të dyshuarve në Ferizaj

Kosovë
Arrestohen dy persona në Ferizaj, dyshohen se spiunonin për shërbimin sekret të Serbisë  

Arrestohen dy persona në Ferizaj, dyshohen se spiunonin për shërbimin sekret të Serbisë  

Kronika e Zezë
Ish-ushtaraku nuk e përjashton si mundësi spiunazhin: Serbia s’i ka ndërprerë angazhimet e tilla

Ish-ushtaraku nuk e përjashton si mundësi spiunazhin: Serbia s’i ka ndërprerë angazhimet e tilla

Siguri
“Provat mund të na dërgojnë diku tjetër”- Elshani flet për serbin që u arrestua për spiunazh

“Provat mund të na dërgojnë diku tjetër”- Elshani flet për serbin që u arrestua për spiunazh

Siguri
A po përdoret Qendra humanitare ruse në Nish, si bazë spiunazhi e Kremlinit?

A po përdoret Qendra humanitare ruse në Nish, si bazë spiunazhi e Kremlinit?

Siguri
Ish-spiuni serb Spasiq për skandalin e tunellit në Gjykatën e Lartë në Mal të Zi: Sigurimi Shtetëror ka plaçkitur çfarëdo që i ka rënë në dorë

Ish-spiuni serb Spasiq për skandalin e tunellit në Gjykatën e Lartë në Mal të Zi: Sigurimi Shtetëror ka plaçkitur çfarëdo që i ka rënë në dorë

Mali i Zi
Arrestohet një hulumtues në Parlamentin e Britanisë së Madhe, kishte spiunuar për Kinën

Arrestohet një hulumtues në Parlamentin e Britanisë së Madhe, kishte spiunuar për Kinën

Evropa
Spiunët e Vladimir Putinit po bredhin në të gjithë botën – tri ‘pika të nxehta’ janë shumë afër Serbisë

Spiunët e Vladimir Putinit po bredhin në të gjithë botën – tri ‘pika të nxehta’ janë shumë afër Serbisë

Serbia
Anglezi që ndryshoi botën e spiunazhit

Anglezi që ndryshoi botën e spiunazhit

Fakte
Historia e spiunimit që tronditi Serbinë – Aleksandar Vulin si shef i BIA-s në shërbim të agjenturës së Moskës për të burgosur kritikët e Kremlinit

Historia e spiunimit që tronditi Serbinë – Aleksandar Vulin si shef i BIA-s në shërbim të agjenturës së Moskës për të burgosur kritikët e Kremlinit

Serbia
Hakerët kinez kanë fituar qasje në email-in e ambasadorit amerikan në Pekin

Hakerët kinez kanë fituar qasje në email-in e ambasadorit amerikan në Pekin

Lajme Teknologji


mob5