LAJMI I FUNDIT:

“Provat mund të na dërgojnë diku tjetër”- Elshani flet për serbin që u arrestua për spiunazh

“Provat mund të na dërgojnë diku tjetër”- Elshani flet për serbin që u arrestua për spiunazh

Zëvendësdrejtori i Policisë së Kosovës për rajonin e veriut, Veton Elshani, ka thënë se hetimet janë duke u zhvilluar për serbin i cili u arrestua sot në veri.

Ai në RTV Dukagjini, tha se ai ka pasur identitet të dyfishtë një me dokumente të Kosovës dhe një me të Serbisë.

“Mund ta konfirmoj që ka pasur identitet të dyfishtë së paku, njëra me dokument të Serbisë dhe njëra nga Kosova. Provat mund të na dërgojnë diku tjetër, njëherë s’mund të lëshohemi në deklarata”, tha ai.

Policia arreston në Leposaviq bashkëpuntorin e ngushtë të Vulinit, dyshohet për vjedhje të identitetit
Lexo po ashtu Policia arreston në Leposaviq bashkëpuntorin e ngushtë të Vulinit, dyshohet për vjedhje të identitetit

Sipas tij është e rëndësishme të kuptohet se si e ka marrë identitetin e dytë.

“Kudo që hetimet na dërgojnë shkojmë, është me rëndësi si e ka marrë identitetin e dytë, ka mundësi për vjedhje të identitetit… ka mundësi që për legalizim të përmbajtës së rreme”, u shpreh Elshani.

Në trend Lajme

Më shumë
Haxhiu nga Podujeva vdiq në Qabe, teologu tregon pse trupi i të ndjerit nuk mund të kthehet nga Arabia

Haxhiu nga Podujeva vdiq në Qabe, teologu tregon pse trupi i të ndjerit nuk mund të kthehet nga Arabia

Sociale
Krerët e institucioneve dhe të partive politike shprehin ngushëllime për vdekjen e Sylë Tahirsylajt

Krerët e institucioneve dhe të partive politike shprehin ngushëllime për vdekjen e Sylë Tahirsylajt

Lajme
Arjeta Puca, sipërmarrësja që prodhoi makinën e parë të blinduar ushtarake në Shqipëri

Arjeta Puca, sipërmarrësja që prodhoi makinën e parë të blinduar ushtarake në Shqipëri

Lajme
Shtatë persona të lënduar në një aksident mes dy veturave në Mrasor të Rahovecit

Shtatë persona të lënduar në një aksident mes dy veturave në Mrasor të Rahovecit

Kronika e Zezë
Vdes profesori i meteorologjisë, Sylë Tahirsylaj

Vdes profesori i meteorologjisë, Sylë Tahirsylaj

Lajme
Në Kosovë mbi 10 mijë persona të varur nga droga, 5 mijë nga kokaina

Në Kosovë mbi 10 mijë persona të varur nga droga, 5 mijë nga kokaina

Sociale
Kalo në kategori