LAJMI I FUNDIT:

Gashi: Një deputet i Kuvendit të Kosovës është punëtor i BIA-s serbe, edhe AKI e di

Gashi: Një deputet i Kuvendit të Kosovës është punëtor i BIA-s serbe, edhe AKI e di

Dardan Gashi, ka thënë se është një deputet/e i/e Kuvendit të Kosovës që është involvuar me BIA-n Serbe.

“Kemi njerëz në Kuvend të përfshirë me BIA-n serbe, edhe AKI e din dhe prokuroria”, deklaroi Gashi në Tv Dukagjini.

“E dimë moti, sa njerëz, ndoshta me emër e mbiemër. Disa me emër, që janë pjesë të sistemit.  E di për një anëtarë të parlamentit që është punëtore i BIA-së. Me përgjegjësi të plotë që një anëtarë i Kuvendit, që është pjesë i koalicionit… jam në gjendje ti tregoj prokurorit. E din AKI i kanë përgjimet. Është një fillim i demaskimit”, tha ai.


Publikohet audio e bisedës në mes të oficerit të BIA-s dhe të dyshuarit për spiuanazh, Bedri Shabani
Lexo po ashtu Publikohet audio e bisedës në mes të oficerit të BIA-s dhe të dyshuarit për spiuanazh, Bedri Shabani

Gashi tha se deputeti apo deputetja nuk është nga nacionaliteti serb.

“Shpresoj që organet e sigurisë e ndajnë edhe me ne këtë informatë këto ditë”, tha ai.

Spiunët e arrestuar dhe BIA serbe patën bisedime një ditë pas sulmit në Banjskë
Lexo po ashtu Spiunët e arrestuar dhe BIA serbe patën bisedime një ditë pas sulmit në Banjskë

Gashi tha se është i bindur për atë gjë që e tha madje theksoi se është i gatshëm të dëshmojë.