LAJMI I FUNDIT:

Spinaqi

46 Artikuj

Këto ushqime assesi nuk duhet t’i ri-nxehni në mikrovalë

Këto ushqime assesi nuk duhet t’i ri-nxehni në mikrovalë

Të njohim produktet
Smoothie nga mollët, kivi dhe spinaqi

Smoothie nga mollët, kivi dhe spinaqi

Pije dhe Kokteje
Rekomandohen nga nutricionistët: 10 ushqimet më të mira për të forcuar imunitetin

Rekomandohen nga nutricionistët: 10 ushqimet më të mira për të forcuar imunitetin

Këshilla mjekësore
Ushqimi i gjelbër që duhet ta hani për të shpejtuar metabolizmin

Ushqimi i gjelbër që duhet ta hani për të shpejtuar metabolizmin

Ushqimi dhe Dieta
Perimet që konsiderohen si aleati më i mirë në uljen e kolesterolit

Perimet që konsiderohen si aleati më i mirë në uljen e kolesterolit

Ushqim i shëndetshëm
Konsumimi i ushqimeve që rritin ndjeshëm rrezikun për kancer

Konsumimi i ushqimeve që rritin ndjeshëm rrezikun për kancer

Të njohim produktet
Gjashtë ushqimet që ndihmojnë në pastrimin e mushkërive

Gjashtë ushqimet që ndihmojnë në pastrimin e mushkërive

Të njohim produktet
Perimet më të mira për t’u konsumuar në muajin shkurt

Perimet më të mira për t’u konsumuar në muajin shkurt

Të njohim produktet
A e dini pse limoni përdoret në kombinim me spinaqin? Kjo është shumë e rëndësishme!

A e dini pse limoni përdoret në kombinim me spinaqin? Kjo është shumë e rëndësishme!

Të njohim produktet
Kjo nuk është një perime e preferuar për shumicën, por ekspertët pohojnë se është një shpëtim për presionin e lartë të gjakut

Kjo nuk është një perime e preferuar për shumicën, por ekspertët pohojnë se është një shpëtim për presionin e lartë të gjakut

Nutricion
Mish pule i shijshëm në salcë spinaqi dhe limon! Gatim çfarë nuk e keni provuar më parë

Mish pule i shijshëm në salcë spinaqi dhe limon! Gatim çfarë nuk e keni provuar më parë

Pjata kryesore
Rëndësia e kalciumit dhe ushqimet ku gjendet

Rëndësia e kalciumit dhe ushqimet ku gjendet

Këshilla mjekësore
Spinaqi ndihmon në krijimin e baktereve të shëndetshme të zorrëve

Spinaqi ndihmon në krijimin e baktereve të shëndetshme të zorrëve

Të njohim produktet
Mënyra e drejtë për ruajtje të spinaqit të freskët

Mënyra e drejtë për ruajtje të spinaqit të freskët

Bëje vet
Nxit tretjen, zvogëlon peshën trupore dhe mbron zemrën: Bëni super smoothie nga rrushi

Nxit tretjen, zvogëlon peshën trupore dhe mbron zemrën: Bëni super smoothie nga rrushi

Nutricion
Mënyra e drejtë për ruajtje të spinaqit të freskët

Mënyra e drejtë për ruajtje të spinaqit të freskët

Nga duart tua
Pesë ushqimet që duhet t’i konsumoni për ta kontrolluar shtypjen e lartë të gjakut

Pesë ushqimet që duhet t’i konsumoni për ta kontrolluar shtypjen e lartë të gjakut

Këshilla mjekësore
Kultivimi i sallatës së gjelbër dhe spinaqit në tarracë: Pas dy muajsh do të keni prodhim të freskët vendor!

Kultivimi i sallatës së gjelbër dhe spinaqit në tarracë: Pas dy muajsh do të keni prodhim të freskët vendor!

Kopshtaria
Nutricionistët paralajmërojnë: Shmangni spinaqin jashtë sezonit

Nutricionistët paralajmërojnë: Shmangni spinaqin jashtë sezonit

Nutricion
Tri ushqimet që më së miri e pastrojnë trupin nga nikotina

Tri ushqimet që më së miri e pastrojnë trupin nga nikotina

Këshilla mjekësore
Ushqimet që duhet t’i konsumoni për ta larguar dhimbjen e nyejve

Ushqimet që duhet t’i konsumoni për ta larguar dhimbjen e nyejve

Nutricion
Asnjë tabletë nuk mund t’i zëvendësojë: Gjashtë artikuj të cilët imunitetin e bëjnë super të rezistueshëm!

Asnjë tabletë nuk mund t’i zëvendësojë: Gjashtë artikuj të cilët imunitetin e bëjnë super të rezistueshëm!

Ushqim i shëndetshëm
Ushqimet që e luftojnë depresionin më mirë sesa ilaçet

Ushqimet që e luftojnë depresionin më mirë sesa ilaçet

Nutricion
Pastrojeni trupin nga nikotina me pesë përbërës natyralë

Pastrojeni trupin nga nikotina me pesë përbërës natyralë

Këshilla dhe arsye