Një lëng i shijshëm dhe shumë i thjeshtë në përgatitje

Përbërësit:

– 2 mollë të gjelbra,
– një grusht spinaq,
– kivi,
– gjysmë kastraveci,
– një e katërta e avokados,
– 2 lugë jogurt

Përgatitja:

Qëroni mollët dhe pritni.

Qëroni dhe grini kivin dhe kastravecin.

Lajeni dhe priteni spinaqin.

Qitni pemët, perimet dhe jogurtin në blender dhe përzieni.

Ju bëftë mirë, – transmeton Telegrafi.