LAJMI I FUNDIT:

Situata në veri

112 Artikuj

Komandanti i KFOR-it: Për situatën në veri nuk ka zgjidhje ushtarake, por vetëm politike

Komandanti i KFOR-it: Për situatën në veri nuk ka zgjidhje ushtarake, por vetëm politike

Kosovë
Tensionet në veri, Gjykata Themelore ua ndalon dy serbëve hyrjen për tri vjet në Kosovë

Tensionet në veri, Gjykata Themelore ua ndalon dy serbëve hyrjen për tri vjet në Kosovë

Drejtësi
Peticioni për largimin e kryetarëve, Krasniqi: Një muaj kohë për Udhëzimin administrativ

Peticioni për largimin e kryetarëve, Krasniqi: Një muaj kohë për Udhëzimin administrativ

Kosovë
Shtyhet vizita e delegacionit amerikan në Kosovë e paralajmëruar për këtë javë – nuk dihen arsyet

Shtyhet vizita e delegacionit amerikan në Kosovë e paralajmëruar për këtë javë – nuk dihen arsyet

Kosovë
Zgjedhjet në veri, BE: Të shpallen sa më parë, pjesëmarrja e serbëve të jetë e plotë dhe e pakushtëzuar

Zgjedhjet në veri, BE: Të shpallen sa më parë, pjesëmarrja e serbëve të jetë e plotë dhe e pakushtëzuar

Jehona Hulaj
Situata e sigurisë dhe dialogu Kosovë-Serbi, delegacioni i nivelit të lartë nga SHBA-të të dielën në Kosovë

Situata e sigurisë dhe dialogu Kosovë-Serbi, delegacioni i nivelit të lartë nga SHBA-të të dielën në Kosovë

Kosovë
Osmani: Kërcënimet ndaj policëve në veri vijnë nga Serbia dhe strukturat e saj kriminale

Osmani: Kërcënimet ndaj policëve në veri vijnë nga Serbia dhe strukturat e saj kriminale

Kosovë
Shefi i BE-së, Szunyog: Masat ndaj Kosovës janë të përkohshme, por duhet angazhim konstruktiv për të depërshkallëzuar situatën në veri

Shefi i BE-së, Szunyog: Masat ndaj Kosovës janë të përkohshme, por duhet angazhim konstruktiv për të depërshkallëzuar situatën në veri

Kosovë
Abdixhiku takon shefin e BE-së, ia prezanton planin shtatë pikësh të LDK-së për tejkalimin e situatës

Abdixhiku takon shefin e BE-së, ia prezanton planin shtatë pikësh të LDK-së për tejkalimin e situatës

Kosovë
Ankesa për sezon veror të vonuar, hotelierët thonë se ndikuan tensionet në veri

Ankesa për sezon veror të vonuar, hotelierët thonë se ndikuan tensionet në veri

Donjeta Zeqiraj
Gjermania ndërpret bashkëpunimin me Kosovën në disa fusha shkaku i tensioneve

Gjermania ndërpret bashkëpunimin me Kosovën në disa fusha shkaku i tensioneve

Kosovë
Stoltenberg: Palët t’i ndalojnë veprimet që nxisin tensionimin e situatës

Stoltenberg: Palët t’i ndalojnë veprimet që nxisin tensionimin e situatës

Kosovë
Arrestohet i dyshuari me nofkat “Nemac” dhe “Rusi” për sulm ndaj KFOR-it

Arrestohet i dyshuari me nofkat “Nemac” dhe “Rusi” për sulm ndaj KFOR-it

Kronika e Zezë
Gërvalla për Der Standard: Kërcënimi me masa ndaj Kosovës, gabim i rëndë strategjik i Perëndimit

Gërvalla për Der Standard: Kërcënimi me masa ndaj Kosovës, gabim i rëndë strategjik i Perëndimit

Kosovë
Gazetarët kërkojnë siguri dhe kushte për të kryer misionin e tyre

Gazetarët kërkojnë siguri dhe kushte për të kryer misionin e tyre

Kosovë
Gjenerali Ristuccia: Në Kosovë trupat e KFOR-it shmangën një masakër, shpëtuam 15 policë të bllokuar në turmë

Gjenerali Ristuccia: Në Kosovë trupat e KFOR-it shmangën një masakër, shpëtuam 15 policë të bllokuar në turmë

Kosovë
Situata në veri, Barani e Peci: Tensionimi është shkaktuar në mënyrë institucionale nga Serbia

Situata në veri, Barani e Peci: Tensionimi është shkaktuar në mënyrë institucionale nga Serbia

Kosovë
Begaj takon homologët e rajonit: Mos të lejohen provokime që destabilizojnë Kosovën

Begaj takon homologët e rajonit: Mos të lejohen provokime që destabilizojnë Kosovën

Kosovë
Kurti: Kidnapimi i policëve brenda territorit të Kosovës, agresion i Serbisë ndaj nesh dhe NATO-s

Kurti: Kidnapimi i policëve brenda territorit të Kosovës, agresion i Serbisë ndaj nesh dhe NATO-s

Siguri
Oda Gjermane: Jemi të shqetësuar që kompanitë mund të heqin dorë nga investimet në Kosovë

Oda Gjermane: Jemi të shqetësuar që kompanitë mund të heqin dorë nga investimet në Kosovë

Biznes
Berisha: Serbët janë futur në territor të Kosovës, policëve u kanë dalë pas shpine

Berisha: Serbët janë futur në territor të Kosovës, policëve u kanë dalë pas shpine

Siguri
Kidnapimi i policëve, KFOR: Jemi në kontakt me autoritetet serbe

Kidnapimi i policëve, KFOR: Jemi në kontakt me autoritetet serbe

Siguri
Gërvalla: Vuçiqi rrëmbeu policët e Kosovës, sikurse Millosheviqi oficerët e OKB-së në Bosnje

Gërvalla: Vuçiqi rrëmbeu policët e Kosovës, sikurse Millosheviqi oficerët e OKB-së në Bosnje

Siguri
Nën drejtimin e kryeministrit Kurti, të enjten mblidhet Këshilli i Sigurisë së Kosovës

Nën drejtimin e kryeministrit Kurti, të enjten mblidhet Këshilli i Sigurisë së Kosovës

Siguri