LAJMI I FUNDIT:

Shtyhet vizita e delegacionit amerikan në Kosovë e paralajmëruar për këtë javë – nuk dihen arsyet

Shtyhet vizita e delegacionit amerikan në Kosovë e paralajmëruar për këtë javë – nuk dihen arsyet

Është shtyrë për një kohë të pacaktuar, vizita e delegacionit amerikan në krye me nënsekretarin e  Departamentit të Mbrojtjes të ShBA-ve, Derek Chollet.

Kjo vizitë e cila ishte paraparë të zhvillohej gjatë kësaj fundjave, është shtyrë për një kohë tjetër, derisa arsyet nuk dihen ende.


Delegacioni amerikan ishte paraparë të zhvillojë takime të ndara me presidenten Vjosa Osmani dhe kryeministrin Albin Kurti.

Situata e sigurisë dhe dialogu Kosovë-Serbi, delegacioni i nivelit të lartë nga SHBA-të të dielën në Kosovë
Lexo po ashtu Situata e sigurisë dhe dialogu Kosovë-Serbi, delegacioni i nivelit të lartë nga SHBA-të të dielën në Kosovë

Telegrafi ka provuar të marr informacione nga Ambasada Amerikane, Zyra e Kryeministrit dhe Presidenca, për këtë ndryshim të agjendës por të njëjtit deri më tani nuk janë përgjigjur.

Ndryshe, pas tensioneve në veri dhe protestave të serbëve lokalë, kjo pritej të jetë vizita më lartë nga administrata e presidentin amerikan Joe Biden. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Kosova pothuajse

Kosova pothuajse "në fund të pusit", publikohen rezultatet e testit PISA

Lajme
Publikohet dokumenti i kërkesës për divorc i Liridonës dhe Naimit në Suedi

Publikohet dokumenti i kërkesës për divorc i Liridonës dhe Naimit në Suedi

Lajme
Udhëtimi pa viza nga 1 janari - sa muaj afat në pasaportë duhet të keni që të udhëtoni në Shengen?

Udhëtimi pa viza nga 1 janari - sa muaj afat në pasaportë duhet të keni që të udhëtoni në Shengen?

Lajme
Nëna e Marigona Osmanit vitin e kaluar kishte denoncuar në polici Dardan Krivaqën për kanosje, Prokuroria konfirmon se ka zhvilluar hetime

Nëna e Marigona Osmanit vitin e kaluar kishte denoncuar në polici Dardan Krivaqën për kanosje, Prokuroria konfirmon se ka zhvilluar hetime

Jehona Hulaj
Kosova shënoi rënie në PISA, reagon ORCA: Katastrofë arsimore, analfabetizmi në rritje

Kosova shënoi rënie në PISA, reagon ORCA: Katastrofë arsimore, analfabetizmi në rritje

Lajme
Vendet mike dhe armike për Shqipërinë, dalin të dhëna nga Barometri

Vendet mike dhe armike për Shqipërinë, dalin të dhëna nga Barometri

Lajme
Kalo në kategori