LAJMI I FUNDIT:

Derek Chollet

120 Artikuj

Chollet telefonon Kurtin e Vuçiqin, dënon ashpër sulmin ndaj Policisë së Kosovës dhe kërkon rikthimin në dialog

Chollet telefonon Kurtin e Vuçiqin, dënon ashpër sulmin ndaj Policisë së Kosovës dhe kërkon rikthimin në dialog

Kosovë
Osmani takon Cholletin dhe Escobarin: Roli i SHBA-së është kyç për të përfunduar me sukses procesin e dialogut

Osmani takon Cholletin dhe Escobarin: Roli i SHBA-së është kyç për të përfunduar me sukses procesin e dialogut

Kosovë
Lajçak takon Cholletin dhe Escobarin: Ndajmë të njëjtin mendim rreth situatës në Ballkanin Perëndimor

Lajçak takon Cholletin dhe Escobarin: Ndajmë të njëjtin mendim rreth situatës në Ballkanin Perëndimor

Kosovë
Presidenca konfirmon shtyrjen e vizitës së delegacionit amerikan: U bë për shkaqe objektive

Presidenca konfirmon shtyrjen e vizitës së delegacionit amerikan: U bë për shkaqe objektive

Kosovë
Shtyhet vizita e delegacionit amerikan në Kosovë e paralajmëruar për këtë javë – nuk dihen arsyet

Shtyhet vizita e delegacionit amerikan në Kosovë e paralajmëruar për këtë javë – nuk dihen arsyet

Kosovë
Situata e sigurisë dhe dialogu Kosovë-Serbi, delegacioni i nivelit të lartë nga SHBA-të të dielën në Kosovë

Situata e sigurisë dhe dialogu Kosovë-Serbi, delegacioni i nivelit të lartë nga SHBA-të të dielën në Kosovë

Kosovë
Braktis ekipin e Blinkenit për Departamentin e Mbrojtjes – Derek Chollet ndryshon pozitë në adminstratën e Bidenit

Braktis ekipin e Blinkenit për Departamentin e Mbrojtjes – Derek Chollet ndryshon pozitë në adminstratën e Bidenit

Amerika
Chollet: Hapi i ardhshëm drejt Bashkimit Evropian varet nga Maqedonia e Veriut

Chollet: Hapi i ardhshëm drejt Bashkimit Evropian varet nga Maqedonia e Veriut

Politikë
Dialogu Kosovë-Serbi, Chollet pas takimit me Lajçakun: Angazhim i përbashkët për shtensionimin e situatës

Dialogu Kosovë-Serbi, Chollet pas takimit me Lajçakun: Angazhim i përbashkët për shtensionimin e situatës

Kosovë
Chollet inkurajon Vuçiqin që të ndihmojë në qetësimin e situatës në veri

Chollet inkurajon Vuçiqin që të ndihmojë në qetësimin e situatës në veri

Kosovë
Ramadani: Telefonata e Cholletit me Vuçiqin e la veriun të qetë

Ramadani: Telefonata e Cholletit me Vuçiqin e la veriun të qetë

Kosovë
Menendez: Të mos ushtrojmë padrejtësisht trysni ndaj Kosovës, për shkak të dëshirës për një zgjidhje përfundimtare

Menendez: Të mos ushtrojmë padrejtësisht trysni ndaj Kosovës, për shkak të dëshirës për një zgjidhje përfundimtare

Kosovë
Serwer analizon seancën dëgjimore të Chollet dhe Escobarit: Çka harroi të thotë DASH-i?

Serwer analizon seancën dëgjimore të Chollet dhe Escobarit: Çka harroi të thotë DASH-i?

Politikë
Sot bëhet betimi i kryetarit të ri në veri të Mitrovicës – deklarata e ambasadorit amerikan, QUINT-it dhe biseda telefonike e Kurtit me këshilltarin Chollet

Sot bëhet betimi i kryetarit të ri në veri të Mitrovicës – deklarata e ambasadorit amerikan, QUINT-it dhe biseda telefonike e Kurtit me këshilltarin Chollet

Besnike Salihu
Osmani falënderon Menendezin për diskutimet në Senat: U hodh dritë mbi zhvillimet në rajon

Osmani falënderon Menendezin për diskutimet në Senat: U hodh dritë mbi zhvillimet në rajon

Kosovë
Chollet telefonon Kurtin: Asociacioni hapë rrugën për njohje reciproke

Chollet telefonon Kurtin: Asociacioni hapë rrugën për njohje reciproke

Kosovë
Senatori amerikan: S’ka garanci që Asociacioni nuk do të jetë një Republika Sërpska

Senatori amerikan: S’ka garanci që Asociacioni nuk do të jetë një Republika Sërpska

Kosovë
Escobar për Asociacionin: Nuk duam një Republika Srpska të re

Escobar për Asociacionin: Nuk duam një Republika Srpska të re

Kosovë
Chollet: Kosova vend i pavarur, sovran e demokratik – një prej partnerëve tanë më të afërt

Chollet: Kosova vend i pavarur, sovran e demokratik – një prej partnerëve tanë më të afërt

Kosovë
Para raportimit në Senat, Chollet telefonon Kurtin – flasin edhe për betimin e kryetarëve në veri

Para raportimit në Senat, Chollet telefonon Kurtin – flasin edhe për betimin e kryetarëve në veri

Kosovë
Chollet bisedon me Vuçiqin, kërkon shmangien e provokimeve mes Kosovës dhe Serbisë

Chollet bisedon me Vuçiqin, kërkon shmangien e provokimeve mes Kosovës dhe Serbisë

Politikë
Power: Asociacioni sipas parimeve të Chollet dhe Escobar

Power: Asociacioni sipas parimeve të Chollet dhe Escobar

Kosovë
Kovaçevski në Washington në takime me Blinkenin, Escobarin dhe Chollet

Kovaçevski në Washington në takime me Blinkenin, Escobarin dhe Chollet

Politikë
Takimi Kurti – Vuçiq në Bruksel, agjenda dhe temat e bisedimeve

Takimi Kurti – Vuçiq në Bruksel, agjenda dhe temat e bisedimeve

Kosovë