LAJMI I FUNDIT:

Shtëpia e Bardhë

417 Artikuj

Biden për kokainën në Shtëpinë e Bardhë: Si arriti atje, duhet të hetohet

Biden për kokainën në Shtëpinë e Bardhë: Si arriti atje, duhet të hetohet

Amerika
Shërbimi Sekret amerikan nis hetimet pas gjetjes së kokainës në Shtëpinë e Bardhë

Shërbimi Sekret amerikan nis hetimet pas gjetjes së kokainës në Shtëpinë e Bardhë

Amerika
Gjendet kokainë në Shtëpinë e Bardhë

Gjendet kokainë në Shtëpinë e Bardhë

Amerika
SHBA-ja zgjat emergjencën kombëtare për Ballkanin Perëndimor

SHBA-ja zgjat emergjencën kombëtare për Ballkanin Perëndimor

Kosovë
Biden godet me kokë kornizën e hekurt të derës së helikopterit derisa po zbriste në oborrin e Shtëpisë së Bardhë

Biden godet me kokë kornizën e hekurt të derës së helikopterit derisa po zbriste në oborrin e Shtëpisë së Bardhë

Dështime
Shtëpia e Bardhë, thirrje Kosovës dhe Serbisë të ulin tensionet

Shtëpia e Bardhë, thirrje Kosovës dhe Serbisë të ulin tensionet

Kosovë
Kirby: Kurti duhet të sigurohet që kryetarët e zgjedhur t’i kryejnë detyrat nga lokacionet alternative

Kirby: Kurti duhet të sigurohet që kryetarët e zgjedhur t’i kryejnë detyrat nga lokacionet alternative

Politikë
Shtëpia e Bardhë bën progres në negociatat për tavanin e borxhit

Shtëpia e Bardhë bën progres në negociatat për tavanin e borxhit

Botë
Një kamion përplaset me barrierat e sigurisë përballë shtëpisë së Bardhë – detaje dhe pamje nga vendi i ngjarjes

Një kamion përplaset me barrierat e sigurisë përballë shtëpisë së Bardhë – detaje dhe pamje nga vendi i ngjarjes

Amerika
Afrohet afati për një marrëveshje për tavanin e borxhit të SHBA-së

Afrohet afati për një marrëveshje për tavanin e borxhit të SHBA-së

Botë
SHBA-ja mohon përfshirjen në sulmin e supozuar me dron në Kremlin

SHBA-ja mohon përfshirjen në sulmin e supozuar me dron në Kremlin

Evropa
Presidenti i Koresë së Jugut ia thotë këngës në ndejën e Bidenit në Shtëpinë e Bardhë

Presidenti i Koresë së Jugut ia thotë këngës në ndejën e Bidenit në Shtëpinë e Bardhë

Fun Lajme
Njeriu i madh që u arrestua si president afër Shtëpisë së Bardhë

Njeriu i madh që u arrestua si president afër Shtëpisë së Bardhë

Histori
Shtëpia e Bardhë: Presidenti Biden do të kuptojë lajmin e procesit gjyqësor të Trumpit, por nuk është fokusi i tij

Shtëpia e Bardhë: Presidenti Biden do të kuptojë lajmin e procesit gjyqësor të Trumpit, por nuk është fokusi i tij

Amerika
New York Times thotë se nuk do të paguajë për shenjën e verifikimit në Twitter

New York Times thotë se nuk do të paguajë për shenjën e verifikimit në Twitter

Lajme Teknologji
Osmani në Samitin për Demokraci: Gjatë vitit të kaluar, Kosova ka bërë progres të jashtëzakonshëm në avancimin e demokracisë

Osmani në Samitin për Demokraci: Gjatë vitit të kaluar, Kosova ka bërë progres të jashtëzakonshëm në avancimin e demokracisë

Kosovë
Reagon SHBA-ja pas njoftimit se Rusia do të zhvendosë armë bërthamore taktike në Bjellorusi

Reagon SHBA-ja pas njoftimit se Rusia do të zhvendosë armë bërthamore taktike në Bjellorusi

Amerika
Vjen reagimi nga Shtëpia e Bardhë për dakordimin në Ohër: Kosova dhe Serbia të fillojnë sa më shpejt zbatimin e obligimeve

Vjen reagimi nga Shtëpia e Bardhë për dakordimin në Ohër: Kosova dhe Serbia të fillojnë sa më shpejt zbatimin e obligimeve

Kosovë
SHBA-ja thuhet se po kërkon që TikTok të shitet ose aplikacioni do të përballet me një ndalim të mundshëm

SHBA-ja thuhet se po kërkon që TikTok të shitet ose aplikacioni do të përballet me një ndalim të mundshëm

Lajme Teknologji
Biden dhe Scholz takohen në Shtëpinë e Bardhë

Biden dhe Scholz takohen në Shtëpinë e Bardhë

Amerika
Shtëpia e Bardhë iu jep afat 30 ditë agjencive federale që të fshijnë TikTok-un

Shtëpia e Bardhë iu jep afat 30 ditë agjencive federale që të fshijnë TikTok-un

Lajme Teknologji
SHBA: Nuk ka shenja jashtëtokësorësh në objektet e rrëzuara

SHBA: Nuk ka shenja jashtëtokësorësh në objektet e rrëzuara

Amerika
Shtëpia e Bardhë: Ka ‘prova’ që Koreja e Veriut po furnizon me armatim Grupin Wagner

Shtëpia e Bardhë: Ka ‘prova’ që Koreja e Veriut po furnizon me armatim Grupin Wagner

Evropa
Hoti: Kur bashkëpunonim me partnerët na vinin njohjet direkt nga Shtëpia e Bardhë

Hoti: Kur bashkëpunonim me partnerët na vinin njohjet direkt nga Shtëpia e Bardhë

Kosovë