LAJMI I FUNDIT:

Gjendet kokainë në Shtëpinë e Bardhë

Gjendet kokainë në Shtëpinë e Bardhë

Një pluhur i bardhë i gjetur brenda Shtëpisë së Bardhë vonë të dielën u identifikua nga autoritetet amerikane si kokainë.

Substanca u gjet në Krahun Perëndimor që është bashkangjitur në rezidencën ekzekutive ku jeton presidenti amerikan Joe Biden, transmeton Telegrafi.


Krahu strehon Zyrën Ovale, dhomën e kabinetit dhe zonën e shtypit, zyrat, hapësirën e punës për stafin e presidentit.

Qindra njerëz punojnë ose kalojnë vazhdimisht në Krahun Perëndimor të Shtëpisë së Bardhë.

Shërbimi Sekret tha të martën se një “substancë e panjohur” ishte gjetur në hapësirën e punës brenda Krahut Perëndimor të dielën, duke çuar në mbylljen e përkohshme të kompleksit të Shtëpisë së Bardhë.

Një burim tha se substanca u gjet gjatë një kontrolle rutinë të Shërbimit Sekret të zonës.

Më vonë u identifikua si kokainë.

Biden nuk ishte në Shtëpinë e Bardhë të dielën. Ai dhe familja e tij u kthyen nga një fundjavë në qendrën presidenciale Camp David të martën në mëngjes. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Momenti kur makina e “tradhtarit ukrainas” hidhet në erë në një atentat kundër tij – pasi ai u pa duke ecur drejt saj

Momenti kur makina e “tradhtarit ukrainas” hidhet në erë në një atentat kundër tij – pasi ai u pa duke ecur drejt saj

Botë
Trump mendonte se Ukraina ‘duhet të jetë pjesë e Rusisë’ - The Guardian zbulon detaje të një libri që do të publikohet të martën

Trump mendonte se Ukraina ‘duhet të jetë pjesë e Rusisë’ - The Guardian zbulon detaje të një libri që do të publikohet të martën

Botë
Rritet rreziku i një lufte më të madhe - Biden e di se nuk mund të mbyllë sytë

Rritet rreziku i një lufte më të madhe - Biden e di se nuk mund të mbyllë sytë

Azia
Britania e Madhe prezanton laserin e ri ushtarak që mund të përdoret për të shënjestruar dronët rus në Ukrainë

Britania e Madhe prezanton laserin e ri ushtarak që mund të përdoret për të shënjestruar dronët rus në Ukrainë

Evropa
Irani pritet të nis një sulm 'direkt' ndaj Izraelit gjatë 36 orëve të ardhshme

Irani pritet të nis një sulm 'direkt' ndaj Izraelit gjatë 36 orëve të ardhshme

Azia
Pamje nga beteja e ashpër për Novomykhailivkan, ukrainasit arrijnë të shkatërrojnë tanket e autoblindat ruse

Pamje nga beteja e ashpër për Novomykhailivkan, ukrainasit arrijnë të shkatërrojnë tanket e autoblindat ruse

Evropa
Kalo në kategori