LAJMI I FUNDIT:

Shtëpia e Bardhë

422 Artikuj

Shtëpia e Bardhë: Operacioni i Izraelit në Rafah nuk i kalon vijat e kuqe të SHBA-së

Shtëpia e Bardhë: Operacioni i Izraelit në Rafah nuk i kalon vijat e kuqe të SHBA-së

Azia
Shtëpia e Bardhë thotë se është në kontakt me IDF-në izraelite për sulmin ajror në Rafah

Shtëpia e Bardhë thotë se është në kontakt me IDF-në izraelite për sulmin ajror në Rafah

Azia
U përplas me veturë në portën e oborrit të Shtëpisë së Bardhë, humb jetën shoferi

U përplas me veturë në portën e oborrit të Shtëpisë së Bardhë, humb jetën shoferi

Amerika
Joe Biden thotë se është gati për debat zgjedhor – vjen përgjigja nga Donald Trump

Joe Biden thotë se është gati për debat zgjedhor – vjen përgjigja nga Donald Trump

Amerika
Trump 2.0: Si po përgatiten aleatët e SHBA-së për një rikthim të tij në Shtëpinë e Bardhë?

Trump 2.0: Si po përgatiten aleatët e SHBA-së për një rikthim të tij në Shtëpinë e Bardhë?

Nga Bota
Shtëpia e Bardhë udhëzon NASA-n të krijojë standarde kohore për Hënën

Shtëpia e Bardhë udhëzon NASA-n të krijojë standarde kohore për Hënën

Shkencë
Biseda me O’Brien, Joseph: Koha që presidentja Osmani të vizitojë Shtëpinë e Bardhë

Biseda me O’Brien, Joseph: Koha që presidentja Osmani të vizitojë Shtëpinë e Bardhë

Kosovë
Sindroma Havana – sëmundja që po prek diplomatët amerikanë dhe që dyshohet të ketë lidhje me inteligjencën ruse

Sindroma Havana – sëmundja që po prek diplomatët amerikanë dhe që dyshohet të ketë lidhje me inteligjencën ruse

Nga Bota
FAZ: Rikthimi i Trumpit në Shtëpinë e Bardhë mund të rikthejë idenë e shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë

FAZ: Rikthimi i Trumpit në Shtëpinë e Bardhë mund të rikthejë idenë e shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë

Kosovë
Shtëpia e Bardhë mirëpret vendimin e Hungarisë për ratifikimin e kërkesës së Suedisë për anëtarësim në NATO

Shtëpia e Bardhë mirëpret vendimin e Hungarisë për ratifikimin e kërkesës së Suedisë për anëtarësim në NATO

Amerika
Boris Johnson shpjegon pse nuk duhet pasur frikë nga rikthimi i Donald Trump në Shtëpinë e Bardhë

Boris Johnson shpjegon pse nuk duhet pasur frikë nga rikthimi i Donald Trump në Shtëpinë e Bardhë

Nga Bota
Si një 20-vjeçar vodhi një helikopter ushtarak dhe e uli në lëndinën e Shtëpisë së Bardhë – 50 vjet më parë

Si një 20-vjeçar vodhi një helikopter ushtarak dhe e uli në lëndinën e Shtëpisë së Bardhë – 50 vjet më parë

Amerika
Dhëndri i Donald Trump flet për investimin e diskutueshëm saudit prej 2 miliardë dollarësh dhe vrasjen e Jamal Khashoggi – tregon nëse synon kthimin në Shtëpinë e Bardhë

Dhëndri i Donald Trump flet për investimin e diskutueshëm saudit prej 2 miliardë dollarësh dhe vrasjen e Jamal Khashoggi – tregon nëse synon kthimin në Shtëpinë e Bardhë

Amerika
Përveç NATO-s, deklaratat e Trump për ata që nuk paguajnë mjaftueshëm për mbrojtjen “trazojnë” edhe Shtëpinë e Bardhë dhe evropianët

Përveç NATO-s, deklaratat e Trump për ata që nuk paguajnë mjaftueshëm për mbrojtjen “trazojnë” edhe Shtëpinë e Bardhë dhe evropianët

Nga Bota
Një veturë përplaset në portën e rrethojës së Shtëpisë së Bardhë, intervenon Shërbimi Sekret – arrestohet shoferi

Një veturë përplaset në portën e rrethojës së Shtëpisë së Bardhë, intervenon Shërbimi Sekret – arrestohet shoferi

Amerika
Rusia po përdor raketa të prodhuara nga Koreja e Veriut në sulmet e saj në Ukrainë – thotë Shtëpia e Bardhë

Rusia po përdor raketa të prodhuara nga Koreja e Veriut në sulmet e saj në Ukrainë – thotë Shtëpia e Bardhë

Nga Bota
Zelensky do të vizitojë të martën Shtëpinë e Bardhë ndërsa paketa e ndihmave “ka ngecur” në Kongres

Zelensky do të vizitojë të martën Shtëpinë e Bardhë ndërsa paketa e ndihmave “ka ngecur” në Kongres

Nga Bota
Shtëpia e Bardhë: Po na mbarojnë paratë dhe koha për të ndihmuar Ukrainën

Shtëpia e Bardhë: Po na mbarojnë paratë dhe koha për të ndihmuar Ukrainën

Amerika
Koreja e Veriut pretendon se “sateliti spiun” i saj ka fotografuar Shtëpinë e Bardhë, Pentagonin dhe aeroplanmbajtëset amerikane

Koreja e Veriut pretendon se “sateliti spiun” i saj ka fotografuar Shtëpinë e Bardhë, Pentagonin dhe aeroplanmbajtëset amerikane

Nga Bota
Shpirt festiv, Shtëpia e Bardhë dekorohet me 98 bredha për festat e fundvitit – pamjet janë mbresëlënëse

Shpirt festiv, Shtëpia e Bardhë dekorohet me 98 bredha për festat e fundvitit – pamjet janë mbresëlënëse

Interesante
Shtëpia e Bardhë, Google Maps dhe Google Arts&Culture kanë lansuar një turne të ri virtual në Shtëpinë e Bardhë

Shtëpia e Bardhë, Google Maps dhe Google Arts&Culture kanë lansuar një turne të ri virtual në Shtëpinë e Bardhë

Lajme Teknologji
Shtëpia e Bardhë: Rusia po i “ekzekuton ushtarët” që refuzojnë urdhrat

Shtëpia e Bardhë: Rusia po i “ekzekuton ushtarët” që refuzojnë urdhrat

Nga Bota
Shtëpia e Bardhë ka frikë nga “përshkallëzimi” dhe “përfshirja e mundshme iraniane” në konfliktin izraelito-palestinez

Shtëpia e Bardhë ka frikë nga “përshkallëzimi” dhe “përfshirja e mundshme iraniane” në konfliktin izraelito-palestinez

Nga Bota
Nuk ka plane për të vendosur trupa amerikane në terren në Izrael, thotë Shtëpia e Bardhë

Nuk ka plane për të vendosur trupa amerikane në terren në Izrael, thotë Shtëpia e Bardhë

Nga Bota