LAJMI I FUNDIT:

Prokurori i shtetit

97 Artikuj

Përleshja fizike në Kuvend, Mërgim Lushtaku thirret nga Prokuroria për intervistim

Përleshja fizike në Kuvend, Mërgim Lushtaku thirret nga Prokuroria për intervistim

Drejtësi
Prokurorët përcjellin nga afër votimet, deri tani nuk ka incidente

Prokurorët përcjellin nga afër votimet, deri tani nuk ka incidente

Kosovë
Kryetari i FFK-së, Agim Ademi dërgohet në mbajtje për 48 orë

Kryetari i FFK-së, Agim Ademi dërgohet në mbajtje për 48 orë

Sport vendor
Për 24 orë, janë ngritur 67 aktakuza kundër 79 personave

Për 24 orë, janë ngritur 67 aktakuza kundër 79 personave

Drejtësi
Gjendet personi që kërkohej për vjedhje të rëndë, i gjenden një shumë e parave

Gjendet personi që kërkohej për vjedhje të rëndë, i gjenden një shumë e parave

Kronika e Zezë
Prokurori i Shtetit zyrtarizon bashkëpunimin me Eurojust-in

Prokurori i Shtetit zyrtarizon bashkëpunimin me Eurojust-in

Kosovë
Miratohet në parim Projektligji për Prokurorin e Shtetit

Miratohet në parim Projektligji për Prokurorin e Shtetit

Kosovë
KPK dhe Prokurori i Shtetit i reagojnë Kurtit e Haxhiut: Statistikat zyrtare nuk hartohen me paragjykime, mos bëni deklarata për konsum e agjendë politike

KPK dhe Prokurori i Shtetit i reagojnë Kurtit e Haxhiut: Statistikat zyrtare nuk hartohen me paragjykime, mos bëni deklarata për konsum e agjendë politike

Kosovë
Protesta kundër dhunës seksuale, qytetarja: Sot këtu kam dal për vajzën time

Protesta kundër dhunës seksuale, qytetarja: Sot këtu kam dal për vajzën time

Meridiana Statovci
Prokuroria e Shtetit për 24 orë ka ndaluar 12 persona për vepra të ndryshme penale

Prokuroria e Shtetit për 24 orë ka ndaluar 12 persona për vepra të ndryshme penale

Drejtësi
​Ngriten 105 aktakuza për 24 orë në Kosovë

​Ngriten 105 aktakuza për 24 orë në Kosovë

Drejtësi
Prokuroria e Shtetit për 24 orë ndaloi 14 persona për vepra të ndryshme penale

Prokuroria e Shtetit për 24 orë ndaloi 14 persona për vepra të ndryshme penale

Drejtësi
Prokuroria e Shtetit për 24 orë ngriti 50 aktakuza kundër 57 personave, për vepra të ndryshme penale

Prokuroria e Shtetit për 24 orë ngriti 50 aktakuza kundër 57 personave, për vepra të ndryshme penale

Drejtësi
Kriza energjetike, PDK tha se janë shtatë-tetë persona që i dinë të gjitha zhvillimet, Prokuroria: Do t’i shqyrtojmë të gjitha pretendimet

Kriza energjetike, PDK tha se janë shtatë-tetë persona që i dinë të gjitha zhvillimet, Prokuroria: Do t’i shqyrtojmë të gjitha pretendimet

Donjeta Zeqiraj
Për 24 orë janë ngritur 48 aktakuza kundër 53 personave për vepra të ndryshme penale

Për 24 orë janë ngritur 48 aktakuza kundër 53 personave për vepra të ndryshme penale

Drejtësi
Gjatë 24 orëve të fundit 65 aktakuza të ngritura për vepra të ndryshme penale, tri prej tyre për dhunë në familje

Gjatë 24 orëve të fundit 65 aktakuza të ngritura për vepra të ndryshme penale, tri prej tyre për dhunë në familje

Drejtësi
Progresi i Kosovës në luftimin e korrupsionit, Prokurori i Shtetit: Do të punojmë edhe më tutje në fushën e sundimit të ligjit

Progresi i Kosovës në luftimin e korrupsionit, Prokurori i Shtetit: Do të punojmë edhe më tutje në fushën e sundimit të ligjit

Kosovë
Përjashtimi i katër komunave në veri nga ngritja e çmimit të rrymës, Tahiri: Prokurori i Shtetit ta hetojë ZRrE-në

Përjashtimi i katër komunave në veri nga ngritja e çmimit të rrymës, Tahiri: Prokurori i Shtetit ta hetojë ZRrE-në

Kosovë
Prokurori i Shtetit i reagon Sveçlës për rastin “Brezovica”: Ministër, po i jep karakter politik aksioneve të policisë

Prokurori i Shtetit i reagon Sveçlës për rastin “Brezovica”: Ministër, po i jep karakter politik aksioneve të policisë

Kosovë
Ka të arrestuar për vrasjen e trefishtë në Gllogjan, Prokuroria sonte jep detaje

Ka të arrestuar për vrasjen e trefishtë në Gllogjan, Prokuroria sonte jep detaje

Drejtësi
Diskutohet intensifikimi i bashkëpunimit të Prokurorit të Shtetit me institucionet franceze të drejtësisë

Diskutohet intensifikimi i bashkëpunimit të Prokurorit të Shtetit me institucionet franceze të drejtësisë

Drejtësi
Prokuroria në mbrojtje të votës, të angazhuar mbi 50 prokurorë dhe staf mbështetës

Prokuroria në mbrojtje të votës, të angazhuar mbi 50 prokurorë dhe staf mbështetës

Kosovë
​Ndalohen 13 persona lidhur me procesin zgjedhor, përfshirë shitblerje të votave

​Ndalohen 13 persona lidhur me procesin zgjedhor, përfshirë shitblerje të votave

Kosovë
Në Kosovë, brenda 24 orëve nëntë persona të ndaluar për vepra penale

Në Kosovë, brenda 24 orëve nëntë persona të ndaluar për vepra penale

Drejtësi