LAJMI I FUNDIT:

Pal Lekaj

893 Artikuj

Komisioni hetimor për rezerva, opozita akuzon partinë në pushtet për fshehjen e provave

Komisioni hetimor për rezerva, opozita akuzon partinë në pushtet për fshehjen e provave

Kosovë
Hedhja e gazit lotsjellës në Kuvend, Konjufca mbrohet në heshtje

Hedhja e gazit lotsjellës në Kuvend, Konjufca mbrohet në heshtje

Drejtësi
“Ku je kryetar, a je a qysh je a”, “Qysh me i kry bre këto procese se unë amater” – Lekaj e Konjufca shkëmbejnë batuta para fillimit të seancës gjyqësore

“Ku je kryetar, a je a qysh je a”, “Qysh me i kry bre këto procese se unë amater” – Lekaj e Konjufca shkëmbejnë batuta para fillimit të seancës gjyqësore

Drejtësi
“Vitet e dështimit”, opozita me akuza të shumta për tri vite të Qeverisë Kurti

“Vitet e dështimit”, opozita me akuza të shumta për tri vite të Qeverisë Kurti

Kosovë
Shtyhet seanca gjyqësore ndaj Konjufcës, i akuzuar për hedhje të gazit lotsjellës në Kuvend

Shtyhet seanca gjyqësore ndaj Konjufcës, i akuzuar për hedhje të gazit lotsjellës në Kuvend

Drejtësi
“A s’je ti në burg a?”, deputetja e LDK-së bën shaka kur sheh Pal Lekajn në Komision

“A s’je ti në burg a?”, deputetja e LDK-së bën shaka kur sheh Pal Lekajn në Komision

Kosovë
​Komisioni hetimor për rezervat shtetërore angazhon tre ekspertë

​Komisioni hetimor për rezervat shtetërore angazhon tre ekspertë

Të Tjera
Heqja e vizave nga Izraeli, dënimi i Pal Lekajt për 53-milionëshin dhe ndalimi i dinarit serb – lajmet që shënuan javën

Heqja e vizave nga Izraeli, dënimi i Pal Lekajt për 53-milionëshin dhe ndalimi i dinarit serb – lajmet që shënuan javën

Besnike Salihu
Opozita shqiptare: A mund të ketë ngjashmëri rasti i Pal Lekajt me Artan Grubin për “Bechtel Enka”?

Opozita shqiptare: A mund të ketë ngjashmëri rasti i Pal Lekajt me Artan Grubin për “Bechtel Enka”?

Maqedonia e Veriut
Durmishi: Përveç 53 milionëve, Betchel Enka-s iu dhanë edhe 44 milionë euro tjera shtesë

Durmishi: Përveç 53 milionëve, Betchel Enka-s iu dhanë edhe 44 milionë euro tjera shtesë

Kosovë
Vendimi i gjykatës për “53 milionëshin”, historia e kontratës që mund ta dërgojë në burg Pal Lekajn

Vendimi i gjykatës për “53 milionëshin”, historia e kontratës që mund ta dërgojë në burg Pal Lekajn

Drejtësi
Avokati i Pal Lekajt: Vendimi i gjykatës skandaloz, klienti im nuk ka marrë vendim individual për 53 milionët

Avokati i Pal Lekajt: Vendimi i gjykatës skandaloz, klienti im nuk ka marrë vendim individual për 53 milionët

Drejtësi
Haradinaj, i befasuar me vendimin e gjykatës për Pal Lekajn: Besoj fuqishëm se Apeli do ta shkarkojë nga çdo akuzë

Haradinaj, i befasuar me vendimin e gjykatës për Pal Lekajn: Besoj fuqishëm se Apeli do ta shkarkojë nga çdo akuzë

Kosovë
Pas dënimit nga Gjykata, deklarohet Lekaj: Vendim i padrejtë – kundërshtarët politikë mos të gëzohen para kohe

Pas dënimit nga Gjykata, deklarohet Lekaj: Vendim i padrejtë – kundërshtarët politikë mos të gëzohen para kohe

Kosovë
Dënimi i Pal Lekajt, reagon deputeti i LVV-së: Qesharake, ky dënim i jep shpresë kriminelëve

Dënimi i Pal Lekajt, reagon deputeti i LVV-së: Qesharake, ky dënim i jep shpresë kriminelëve

Kosovë
Avokati i Pal Lekajt e quan skandaloz vendimin e Gjykatës: Kishte prova shfajësuese, do ta apelojmë

Avokati i Pal Lekajt e quan skandaloz vendimin e Gjykatës: Kishte prova shfajësuese, do ta apelojmë

Kosovë
Pal Lekaj dënohet me 3 vjet e tetë muaj burgim për rastin e 53-milionëshit

Pal Lekaj dënohet me 3 vjet e tetë muaj burgim për rastin e 53-milionëshit

Kosovë
Pal Lekaj dënohet me 3 vjet e tetë muaj burgim për rastin e 53-milionëshit

Pal Lekaj dënohet me 3 vjet e tetë muaj burgim për rastin e 53-milionëshit

Kosovë
Presioni i ndërkombëtarëve, pozita dhe opozita kundër që çështja e dinarit serb të diskutohet në kuadër të dialogut

Presioni i ndërkombëtarëve, pozita dhe opozita kundër që çështja e dinarit serb të diskutohet në kuadër të dialogut

Mirjeta Hajzeraj
“53 milionëshi”, Prokuroria kërkon dënim maksimal për katër të akuzuarit e mbrojtja lirimin e tyre

“53 milionëshi”, Prokuroria kërkon dënim maksimal për katër të akuzuarit e mbrojtja lirimin e tyre

Drejtësi
Drejt fundit gjykimi për “53 milionëshin”, prokurori thotë se është vërtetuar se të akuzuarit kanë kryer veprën penale

Drejt fundit gjykimi për “53 milionëshin”, prokurori thotë se është vërtetuar se të akuzuarit kanë kryer veprën penale

Drejtësi
Konjufca harron datën e seancës, shtyhet gjykimi për gazin lotsjellës në Kuvend

Konjufca harron datën e seancës, shtyhet gjykimi për gazin lotsjellës në Kuvend

Drejtësi
Buxheti i shtetit 3.3 miliardë euro, opozita akuzon Qeverinë për diskriminim të komunave

Buxheti i shtetit 3.3 miliardë euro, opozita akuzon Qeverinë për diskriminim të komunave

Mirjeta Hajzeraj
Përplasje për importin e produkteve serbe, deputetë të opozitës lëshojnë mbledhjen e Komisionit

Përplasje për importin e produkteve serbe, deputetë të opozitës lëshojnë mbledhjen e Komisionit

Biznes