LAJMI I FUNDIT:

Nord Stream II

55 Artikuj

Ukraina mohon përfshirjen në shpërthimet e gazsjellësit Nord Stream

Ukraina mohon përfshirjen në shpërthimet e gazsjellësit Nord Stream

Nga Bota
Alarmi nga media italiane: Flota spiune ruse pranë Shqipërisë, kërcënohet gazsjellësi TAP

Alarmi nga media italiane: Flota spiune ruse pranë Shqipërisë, kërcënohet gazsjellësi TAP

Shqipëri
Rusia akuzon Britaninë për shpërthimin e gazsjellësit Nord Stream, Londra i konsideron pretendime të rreme

Rusia akuzon Britaninë për shpërthimin e gazsjellësit Nord Stream, Londra i konsideron pretendime të rreme

Evropa
Publikohen pamjet e para të Nord Stream, tri javë pasi u shkatërrua ‘me forcë ekstreme’ – duke u ‘varrosur’ nën shtratin e detit

Publikohen pamjet e para të Nord Stream, tri javë pasi u shkatërrua ‘me forcë ekstreme’ – duke u ‘varrosur’ nën shtratin e detit

Nga Bota
Rrjedhjet në tubacionet e gazit Nord Stream janë shkaktuar nga ‘shpërthime të fuqishme’ – thotë policia e Kopenhagës

Rrjedhjet në tubacionet e gazit Nord Stream janë shkaktuar nga ‘shpërthime të fuqishme’ – thotë policia e Kopenhagës

Nga Bota
NATO: Shpërthimet në Nord Stream nxisin brengë të madhe

NATO: Shpërthimet në Nord Stream nxisin brengë të madhe

Evropa
Inteligjenca perëndimore: Anijet e marinës ruse janë parë në vendin ku ndodhi rrjedhja e gazit të Nord Stream

Inteligjenca perëndimore: Anijet e marinës ruse janë parë në vendin ku ndodhi rrjedhja e gazit të Nord Stream

Evropa
Suedia pretendon se ka gjetur gypin e katërt të dëmtuar në gazsjellësin Nord Stream

Suedia pretendon se ka gjetur gypin e katërt të dëmtuar në gazsjellësin Nord Stream

Evropa
Pas rrjedhjes së gazit në Detin Baltik, “Nord Stream 1” ka gjasa të jetë i pariparueshëm  

Pas rrjedhjes së gazit në Detin Baltik, “Nord Stream 1” ka gjasa të jetë i pariparueshëm  

Evropa
CIA kishte paralajmëruar Berlinin javë më parë për sulme të mundshme mbi gazsjellësin Nord Stream

CIA kishte paralajmëruar Berlinin javë më parë për sulme të mundshme mbi gazsjellësin Nord Stream

Evropa
Rrjedhja e gazit në Baltik, drejtuesit perëndimor thonë se është akt sabotazhi nga Rusia

Rrjedhja e gazit në Baltik, drejtuesit perëndimor thonë se është akt sabotazhi nga Rusia

Botë
Pas shpërthimeve nënujore, shfaqet një njollë e madhe pranë gazsjellësit Nord Stream në Danimarkë – publikohen pamjet e rrjedhjes së gazit

Pas shpërthimeve nënujore, shfaqet një njollë e madhe pranë gazsjellësit Nord Stream në Danimarkë – publikohen pamjet e rrjedhjes së gazit

Evropa
Danimarka merr masa pas rrjedhjes së gazsjellësit ‘Nord Stream II’ në zonën e Baltikut

Danimarka merr masa pas rrjedhjes së gazsjellësit ‘Nord Stream II’ në zonën e Baltikut

Botë
Danimarka raporton për një rrjedhje të gazit nga tubacioni rus ‘Nord Stream II’ në Detin Baltik

Danimarka raporton për një rrjedhje të gazit nga tubacioni rus ‘Nord Stream II’ në Detin Baltik

Botë
Rusia ndalon furnizimin me gaz përmes ‘Nord Stream I’, evropianët thonë se është një kërcënim nga Moska

Rusia ndalon furnizimin me gaz përmes ‘Nord Stream I’, evropianët thonë se është një kërcënim nga Moska

Botë
Rriten ҫmimet e gazit në Evropë mes frikës për një ndërprerje të furnizimeve nga Rusia

Rriten ҫmimet e gazit në Evropë mes frikës për një ndërprerje të furnizimeve nga Rusia

Botë
Nord

Ndalohet përkohësisht furnizimi me gaz rus i Gjermanisë

Botë
Pse Rusia po nxit rritjen e çmimeve të gazit në Evropë dhe Britani të Madhe?

Pse Rusia po nxit rritjen e çmimeve të gazit në Evropë dhe Britani të Madhe?

Botë
Angela Merkel mbron projektin ruso-gjerman ‘Nord Stream II’

Angela Merkel mbron projektin ruso-gjerman ‘Nord Stream II’

Botë
Gazsjellësi ruso-gjerman Nord Stream II pritet të paraqes kërkesën për falimentim

Gazsjellësi ruso-gjerman Nord Stream II pritet të paraqes kërkesën për falimentim

Botë
Gazsjellësi Nord Stream II shkarkon të gjithë punëtorët në Zvicër

Gazsjellësi Nord Stream II shkarkon të gjithë punëtorët në Zvicër

Botë
Perëndimi dhe gazi rus – çfarë duhet të dini?

Perëndimi dhe gazi rus – çfarë duhet të dini?

Botë
Joe Biden vendos sanksione ndaj Nord Stream 2

Joe Biden vendos sanksione ndaj Nord Stream 2

Amerika
Oligarkët rusë po vuajnë pasojat e veprimeve të Vladimir Putinit, humbin mbi 30 miliardë dollarë pasuri

Oligarkët rusë po vuajnë pasojat e veprimeve të Vladimir Putinit, humbin mbi 30 miliardë dollarë pasuri

Botë