LAJMI I FUNDIT:

Nikki Haley

72 Artikuj

Nikki Haley shkruan në raketën izraelite të drejtuar për në Gaza: Jepuni fund, Amerika e do Izraelin

Nikki Haley shkruan në raketën izraelite të drejtuar për në Gaza: Jepuni fund, Amerika e do Izraelin

Azia
Nikki Haley thotë se do të votojë për Trump në zgjedhjet presidenciale në SHBA

Nikki Haley thotë se do të votojë për Trump në zgjedhjet presidenciale në SHBA

Amerika
Biden reagon pas tërheqjes së republikanes Haley – presidenti amerikan ka një ofertë për të pasi ajo nuk e mbështeti Trumpin

Biden reagon pas tërheqjes së republikanes Haley – presidenti amerikan ka një ofertë për të pasi ajo nuk e mbështeti Trumpin

Amerika
Trump tallet me tërheqjen e Haleyt: Shpresoj se do të qëndrojë deri në fund të garës

Trump tallet me tërheqjen e Haleyt: Shpresoj se do të qëndrojë deri në fund të garës

Amerika
Pse u largua nga gara Haley dhe çfarë do të thotë kjo për zgjedhjet presidenciale amerikane?

Pse u largua nga gara Haley dhe çfarë do të thotë kjo për zgjedhjet presidenciale amerikane?

Amerika
Haley tërhiqet nga gara për nominim republikan – Trumpin nuk do ta mbështes për president

Haley tërhiqet nga gara për nominim republikan – Trumpin nuk do ta mbështes për president

Amerika
CNN: Nikki Haley tërhiqet nga gara presidenciale në SHBA, i hap rrugën Trumpit për rikthimin e mundshëm në Shtëpinë e Bardhë

CNN: Nikki Haley tërhiqet nga gara presidenciale në SHBA, i hap rrugën Trumpit për rikthimin e mundshëm në Shtëpinë e Bardhë

Amerika
Nikki Haley fiton në Vermont, mund Donald Trumpin

Nikki Haley fiton në Vermont, mund Donald Trumpin

Amerika
Super e Marta, çfarë është dhe pse është e rëndësishme për zgjedhjet në Shtetet e Bashkuara?

Super e Marta, çfarë është dhe pse është e rëndësishme për zgjedhjet në Shtetet e Bashkuara?

Amerika
Nikki Haley siguron fitoren e parë, mposht Donald Trumpin në Uashington DC

Nikki Haley siguron fitoren e parë, mposht Donald Trumpin në Uashington DC

Amerika
Fitorja tjetër e Trumpit, e mund Nikki Haley në vendlindjen e saj – Karolinën e Jugut

Fitorja tjetër e Trumpit, e mund Nikki Haley në vendlindjen e saj – Karolinën e Jugut

Amerika
Sfiduesja e vetme serioze e Donald Trump kërkon mbrojtjen e Shërbimit Sekret

Sfiduesja e vetme serioze e Donald Trump kërkon mbrojtjen e Shërbimit Sekret

Amerika
Kandidatja për president të SHBA-ve: Teksasi mund të shkëputet nëse dëshiron

Kandidatja për president të SHBA-ve: Teksasi mund të shkëputet nëse dëshiron

Amerika
Sondazhi i CNN-it: Haley do ta mposhte Bidenin më lehtë se sa Trumpi

Sondazhi i CNN-it: Haley do ta mposhte Bidenin më lehtë se sa Trumpi

Amerika
Këta janë pretendentët kryesorë për të qenë zëvendëspresident, nëse Trump rikthehet në Shtëpinë e Bardhë

Këta janë pretendentët kryesorë për të qenë zëvendëspresident, nëse Trump rikthehet në Shtëpinë e Bardhë

Amerika
Sa është afër nominimit Donald Trump – çfarë treguan zgjedhjet paraprake në New Hampshire

Sa është afër nominimit Donald Trump – çfarë treguan zgjedhjet paraprake në New Hampshire

Amerika
Trump mund Haleyn dhe fiton në New Hampshire

Trump mund Haleyn dhe fiton në New Hampshire

Amerika
Është një shans për ta ndalur Donald Trumpin, por koha po mbaron

Është një shans për ta ndalur Donald Trumpin, por koha po mbaron

Jonathan Freedland
Anulohet debati i republikanëve, Haley refuzoi të dalë në skenë pa Trumpin – injoron rivalin DeSantis

Anulohet debati i republikanëve, Haley refuzoi të dalë në skenë pa Trumpin – injoron rivalin DeSantis

Amerika
Çfarë do të thotë për rivalët, fitorja dominuese e Trumpit në Iowa

Çfarë do të thotë për rivalët, fitorja dominuese e Trumpit në Iowa

Amerika
Trump fitues bindës i zgjedhjeve paraprake në Iowa, lë pas DeSantis dhe Haley

Trump fitues bindës i zgjedhjeve paraprake në Iowa, lë pas DeSantis dhe Haley

Amerika
Katër republikanë kualifikohen për debatin e katërt presidencial 2024

Katër republikanë kualifikohen për debatin e katërt presidencial 2024

Amerika
Nikki Haley fiton mbështetjen e rrjetit të fuqishëm konservator, Koch

Nikki Haley fiton mbështetjen e rrjetit të fuqishëm konservator, Koch

Amerika
Sondazh i ri për zgjedhjet e vitit 2024 – Biden pas tre kandidatëve republikanë Trump, Haley dhe Scott

Sondazh i ri për zgjedhjet e vitit 2024 – Biden pas tre kandidatëve republikanë Trump, Haley dhe Scott

Amerika