LAJMI I FUNDIT:

Moldavia

91 Artikuj

Moldavia shkatërron eksplozivin e gjetur në dronin Shahed që u rrëzua në territorin e saj

Moldavia shkatërron eksplozivin e gjetur në dronin Shahed që u rrëzua në territorin e saj

Evropa
Putini mund të sulmojë Moldavinë dhe shtetet e Baltikut – paralajmëron shefi i ushtrisë së Belgjikës

Putini mund të sulmojë Moldavinë dhe shtetet e Baltikut – paralajmëron shefi i ushtrisë së Belgjikës

Nga Bota
Hungaria nuk do të përdor veton, BE-ja vendos të fillojë bisedimet e anëtarësimit me Ukrainën dhe Moldavinë

Hungaria nuk do të përdor veton, BE-ja vendos të fillojë bisedimet e anëtarësimit me Ukrainën dhe Moldavinë

Evropa
Moldavia mund të anëtarësohet në Bashkimin Evropian pa pjesën e aneksuar nga Rusia

Moldavia mund të anëtarësohet në Bashkimin Evropian pa pjesën e aneksuar nga Rusia

Evropa
Aksion i madh i EUROPOL-it në të gjithë Evropën, mbi 500 të arrestuar – pjesë e operacionit edhe Kosova

Aksion i madh i EUROPOL-it në të gjithë Evropën, mbi 500 të arrestuar – pjesë e operacionit edhe Kosova

Evropa
Mësohet gjendja e presidentit austriak pasi u kafshua nga qeni i presidentes moldave

Mësohet gjendja e presidentit austriak pasi u kafshua nga qeni i presidentes moldave

Evropa
Qeni i presidentes moldave kafshon presidentin austriak – pamjet po bëjnë xhiron në internet

Qeni i presidentes moldave kafshon presidentin austriak – pamjet po bëjnë xhiron në internet

Evropa
Çka përmban Pakoja e Zgjerimit për vendet e Ballkanit Perëndimor e çka për Ukrainën, Moldavinë, Gjeorgjinë e Turqinë

Çka përmban Pakoja e Zgjerimit për vendet e Ballkanit Perëndimor e çka për Ukrainën, Moldavinë, Gjeorgjinë e Turqinë

Kosovë
Presidentja moldave, Sandu: Wagner qëndron pas përpjekjeve për grusht shteti në Moldavi

Presidentja moldave, Sandu: Wagner qëndron pas përpjekjeve për grusht shteti në Moldavi

Evropa
Ukraina ka nevojë për më shumë mbështetje ose Rusia nuk do të ndalet aty – paralajmëron presidentja moldave

Ukraina ka nevojë për më shumë mbështetje ose Rusia nuk do të ndalet aty – paralajmëron presidentja moldave

Evropa
Moldavia dëbon 45 punonjës të ambasadës ruse

Moldavia dëbon 45 punonjës të ambasadës ruse

Evropa
Eurobarometri: Besimi në BE është më i ulëti në Serbi, më i larti në Shqipëri

Eurobarometri: Besimi në BE është më i ulëti në Serbi, më i larti në Shqipëri

Ballkan
Iu ndalua hyrja në Moldavi, shtetasi i huaj kapi armën e një polici dhe vrau dy persona në aeroport

Iu ndalua hyrja në Moldavi, shtetasi i huaj kapi armën e një polici dhe vrau dy persona në aeroport

Evropa
Moldavia: Rusët po kërcënojnë të sulmojnë urën tonë, kjo është e papranueshme

Moldavia: Rusët po kërcënojnë të sulmojnë urën tonë, kjo është e papranueshme

Evropa
Presidenti hungarez deshi t’ia puth dorën homologes moldave, ajo e refuzoi – pamjet po bëjnë xhiron e botës

Presidenti hungarez deshi t’ia puth dorën homologes moldave, ajo e refuzoi – pamjet po bëjnë xhiron e botës

Fun Lajme
Franca dhe Gjermania kërkojnë zgjedhje të reja në veri të Kosovës

Franca dhe Gjermania kërkojnë zgjedhje të reja në veri të Kosovës

Kosovë
Reuters: Osmani e Vuçiq përplasen në samitin e Moldavisë rreth gjendjes në veri

Reuters: Osmani e Vuçiq përplasen në samitin e Moldavisë rreth gjendjes në veri

Politikë
Zelensky thotë se Ukraina është gati të jetë në NATO

Zelensky thotë se Ukraina është gati të jetë në NATO

Evropa
Presidentja e Moldavisë: Vladimir Putin do të arrestohet nëse vjen në vendin tonë

Presidentja e Moldavisë: Vladimir Putin do të arrestohet nëse vjen në vendin tonë

Evropa
Moldavia do të dalë nga “dara shtrënguese” e Rusisë

Moldavia do të dalë nga “dara shtrënguese” e Rusisë

Evropa
Në Moldavi, mijëra qytetarë në tubim pro-evropian

Në Moldavi, mijëra qytetarë në tubim pro-evropian

Evropa
Rumania, Moldavia dhe Ukraina me bashkëpunim trepalësh kundër agresionit rus

Rumania, Moldavia dhe Ukraina me bashkëpunim trepalësh kundër agresionit rus

Evropa
Moldavia ndryshon gjuhën zyrtare, ajo moldave shkon në histori

Moldavia ndryshon gjuhën zyrtare, ajo moldave shkon në histori

Evropa
Protestat në Moldavi, 54 persona arrestohen – policia akuzon shërbimet ruse për trazira të mëdha

Protestat në Moldavi, 54 persona arrestohen – policia akuzon shërbimet ruse për trazira të mëdha

Evropa