LAJMI I FUNDIT:

Mitrovica Veriore

44 Artikuj

Peci takon Erden Atiq: Na gëzon fakti që ka konsoliduar ekipin në përbërje shumë etnike

Peci takon Erden Atiq: Na gëzon fakti që ka konsoliduar ekipin në përbërje shumë etnike

Kosovë
Kryetarët e komunave të veriut – shqiptarët i mirëpresin, serbët nuk i njohin

Kryetarët e komunave të veriut – shqiptarët i mirëpresin, serbët nuk i njohin

Politikë
Xhamia e Ibrit, simboli që pret t’i rikthehet Mitrovicës

Xhamia e Ibrit, simboli që pret t’i rikthehet Mitrovicës

Kosovë
Kurti takon kandidatët e LVV-së që garojnë për kryetar të komunave në zgjedhjet e 23 prillit

Kurti takon kandidatët e LVV-së që garojnë për kryetar të komunave në zgjedhjet e 23 prillit

Politikë
Zgjedhjet në veri, 11 kandidatë shqiptarë synojnë postin e kryetarit

Zgjedhjet në veri, 11 kandidatë shqiptarë synojnë postin e kryetarit

Politikë
Asfaltohen rrugët në veri të Kosovës

Asfaltohen rrugët në veri të Kosovës

Ekonomi
Sulmohen gazetarët në Mitrovicën e Veriut

Sulmohen gazetarët në Mitrovicën e Veriut

Siguri
Komandanti i KFOR-it: Nuk e tolerojmë dhunën dhe pikë

Komandanti i KFOR-it: Nuk e tolerojmë dhunën dhe pikë

Kosovë
Shqiptarët pritet të dalin me kandidat të përbashkët për kryetar të Mitrovicës së Veriut

Shqiptarët pritet të dalin me kandidat të përbashkët për kryetar të Mitrovicës së Veriut

Kosovë
Konfiskohen nëntë kilogramë marihuanë në veri të Mitrovicës

Konfiskohen nëntë kilogramë marihuanë në veri të Mitrovicës

Kronika e Zezë
I konvertuan targat në RKS, u digjen veturat – Musliu: Diplomacia e vendit duhet ta njoftojë botën për terrorin që Vuçiqi e Radoiçiqi po ia bëjnë serbëve të Kosovës

I konvertuan targat në RKS, u digjen veturat – Musliu: Diplomacia e vendit duhet ta njoftojë botën për terrorin që Vuçiqi e Radoiçiqi po ia bëjnë serbëve të Kosovës

Elfije Boletini
Një muaj paraburgim për personin që vrau babain dhe vëllain në Mitrovicën e Veriut

Një muaj paraburgim për personin që vrau babain dhe vëllain në Mitrovicën e Veriut

Drejtësi
Pas sulmeve në veri, Policia e Kosovës shton patrullimin në Bërnjak

Pas sulmeve në veri, Policia e Kosovës shton patrullimin në Bërnjak

Elfije Boletini
Sulmet ndaj policisë në veri, Kusari: Tendenca e Serbisë për ta destabilizuar Kosovën është imitim i veprimeve që Rusia i bën në Ukrainë

Sulmet ndaj policisë në veri, Kusari: Tendenca e Serbisë për ta destabilizuar Kosovën është imitim i veprimeve që Rusia i bën në Ukrainë

Kosovë
Situata tensionuese në veri, kërkohet të ketë masa shtesë të sigurisë gjatë zgjedhjeve

Situata tensionuese në veri, kërkohet të ketë masa shtesë të sigurisë gjatë zgjedhjeve

Jehona Hulaj
Për gurthemelin e unviersitetit në veri të Mitrovicës, Murati: Kurti dikur ishte më i zëshmi, tash asnjë reagim

Për gurthemelin e unviersitetit në veri të Mitrovicës, Murati: Kurti dikur ishte më i zëshmi, tash asnjë reagim

Politikë
“Ura Trump” dhe “Liqeni Trump” në Kosovë

“Ura Trump” dhe “Liqeni Trump” në Kosovë

Komunat
Cimili: Nga 60 testimet e sotme në veri të Kosovës, 53 persona kanë dalë pozitiv në COVID-19

Cimili: Nga 60 testimet e sotme në veri të Kosovës, 53 persona kanë dalë pozitiv në COVID-19

Kosovë
Cimili: Shqiptarët e veriut të Kosovës në mëshirë të fatit, problem edhe furnizimi me produkte ushqimore

Cimili: Shqiptarët e veriut të Kosovës në mëshirë të fatit, problem edhe furnizimi me produkte ushqimore

Kosovë
Konjufca: LVV nuk ka mundur që për 52 ditë ta kthejë veriun nën kontroll të plotë të Kosovës

Konjufca: LVV nuk ka mundur që për 52 ditë ta kthejë veriun nën kontroll të plotë të Kosovës

Kosovë
Marko Gjuriq vjen nesër në Mitrovicë

Marko Gjuriq vjen nesër në Mitrovicë

Kosovë
Arrestohen dy persona në veri, falsifikuan letërnjoftimet e Kosovës

Arrestohen dy persona në veri, falsifikuan letërnjoftimet e Kosovës

Kronika e Zezë
Policia e Kosovës reagon ndaj shkrimeve në disa mediume serbe për kinse ROSU ka arrestuar dy të rinj serbë për vrasjen e Ivanoviqit

Policia e Kosovës reagon ndaj shkrimeve në disa mediume serbe për kinse ROSU ka arrestuar dy të rinj serbë për vrasjen e Ivanoviqit

Kosovë
Nuk betohen dy kryetarët e komunave veriore, shtyhet seanca solemne

Nuk betohen dy kryetarët e komunave veriore, shtyhet seanca solemne

Kosovë