LAJMI I FUNDIT:

McLaren F1

24 Artikuj

Një super-makinë McLaren F1 e vitit 1995 u shit për një rekord prej 20 milionë dollarë

Një super-makinë McLaren F1 e vitit 1995 u shit për një rekord prej 20 milionë dollarë

Auto Lajme
McLaren F1 i vërtetë kushton 20 milionë dollarë – por, kjo kopje e veturës ka një çmim prej 60 mijë eurosh

McLaren F1 i vërtetë kushton 20 milionë dollarë – por, kjo kopje e veturës ka një çmim prej 60 mijë eurosh

Auto Lajme
Shitet McLaren F1 për 15,000,000 dollarë

Shitet McLaren F1 për 15,000,000 dollarë

Auto Lajme
McLaren F1 u tejkalua në pistën me shumë kthesa nga Tesla Model 3

McLaren F1 u tejkalua në pistën me shumë kthesa nga Tesla Model 3

Modelet e Reja
McLaren F1 është mundur nga Model 3, në kushte më të favorshme kjo Tesla mund të arrijë edhe më mirë

McLaren F1 është mundur nga Model 3, në kushte më të favorshme kjo Tesla mund të arrijë edhe më mirë

Ngjarje
McLaren T.50 i inspiruar nga F1, me aerodinamikën më të madhe se ndonjë makinë tjetër

McLaren T.50 i inspiruar nga F1, me aerodinamikën më të madhe se ndonjë makinë tjetër

Modelet e Reja
Bugatti Chiron shënon rekord shpejtësie, arriti të lëvizte me 490 kilometra në orë

Bugatti Chiron shënon rekord shpejtësie, arriti të lëvizte me 490 kilometra në orë

Modelet e Reja
Restaurohet në tërësi një McLaren F1 i vjetër

Restaurohet në tërësi një McLaren F1 i vjetër

Auto Fun
Shitet në ankand për 8.8 milionë euro, një Ferrari shumë i rrallë

Shitet në ankand për 8.8 milionë euro, një Ferrari shumë i rrallë

Auto Fun
Super-makina T.50 e bazuar tërësisht në McLaren F1

Super-makina T.50 e bazuar tërësisht në McLaren F1

Modelet e Reja
Dizajnuesi kryesor në Jaguar Land Rover nuk do të pensionohet

Dizajnuesi kryesor në Jaguar Land Rover nuk do të pensionohet

Modelet e Reja
Me mbi 390 kilometra në orë, McLaren Hyper-GT do të jetë më i shpejtë se McLaren F1 (Foto)

Me mbi 390 kilometra në orë, McLaren Hyper-GT do të jetë më i shpejtë se McLaren F1 (Foto)

Modelet e Reja
Qëndroi mbyllur për 20 vjet, McLaren F1 shitet 20 herë më shtrenjtë se kur është lansuar (Foto)

Qëndroi mbyllur për 20 vjet, McLaren F1 shitet 20 herë më shtrenjtë se kur është lansuar (Foto)

Auto Fun
McLaren F1 pritet të shitet për 17 milionë euro! (Video)

McLaren F1 pritet të shitet për 17 milionë euro! (Video)

Ngjarje
Sulltani i Bruneit me koleksion mahnitës veturash luksoze (Video)

Sulltani i Bruneit me koleksion mahnitës veturash luksoze (Video)

Ngjarje
Pamje të rralla e tregojnë Bugatti EB110 duke u testuar në borë dhe akull (Video)

Pamje të rralla e tregojnë Bugatti EB110 duke u testuar në borë dhe akull (Video)

Auto Fun
McLaren ofron motor për veturat që i ka prodhuar para 25 vitesh (Foto)

McLaren ofron motor për veturat që i ka prodhuar para 25 vitesh (Foto)

Ngjarje
Shëtitja me McLarenin që kushton 16 milionë euro (Video)

Shëtitja me McLarenin që kushton 16 milionë euro (Video)

Auto Fun
Të gjithë frikësohen ta vozisin këtë McLaren shumë të rrallë (Video)

Të gjithë frikësohen ta vozisin këtë McLaren shumë të rrallë (Video)

Auto Fun
Del në shitje McLareni i rrallë që i përket koleksionit prej vetëm 35 veturave (Foto)

Del në shitje McLareni i rrallë që i përket koleksionit prej vetëm 35 veturave (Foto)

Auto Fun
McLaren F1 do të rikthehet si hipermakinë me përformacë të lartë (Foto)

McLaren F1 do të rikthehet si hipermakinë me përformacë të lartë (Foto)

Modelet e Reja
Mercedes-AMG është duke e punuar hipermakinën me 1,300-kuaj fuqi (Foto)

Mercedes-AMG është duke e punuar hipermakinën me 1,300-kuaj fuqi (Foto)

Auto
McLaren nxjerr në shitje një nga veturat më të rralla dhe të shpejta që ndonjëherë është prodhuar (Foto)

McLaren nxjerr në shitje një nga veturat më të rralla dhe të shpejta që ndonjëherë është prodhuar (Foto)

Auto Lajme
McLaren shet veturën legjendare F1

McLaren shet veturën legjendare F1

Auto Lajme