LAJMI I FUNDIT:

KMDLNj

392 Artikuj

Paqartësi për qytetarët lidhur me pagesën e tatimit në pronë, Ministria e Financave nuk përgjigjet

Paqartësi për qytetarët lidhur me pagesën e tatimit në pronë, Ministria e Financave nuk përgjigjet

Financa
Vazhdojnë pa pengesa ndërtimet e objekteve kolektive dhe universitare në veri të Mitrovicës

Vazhdojnë pa pengesa ndërtimet e objekteve kolektive dhe universitare në veri të Mitrovicës

Siguri
KMDLNJ kundër shtrenjtimit të rrymës, fton qytetarët për mobilizim

KMDLNJ kundër shtrenjtimit të rrymës, fton qytetarët për mobilizim

Energjetika
KMDLNj reagon për bërllokun në kryeqytet: Prishtina si Palermo

KMDLNj reagon për bërllokun në kryeqytet: Prishtina si Palermo

Kosovë
Pas fjalimit ironizues të Musliut ndaj Kurtit, KMDLNj thotë se deputetja u linçua publikisht në rrjete sociale

Pas fjalimit ironizues të Musliut ndaj Kurtit, KMDLNj thotë se deputetja u linçua publikisht në rrjete sociale

Kosovë
Reagon KMLDNJ: Gjykata Speciale vazhdon me shkelje, me publikimin e emrave të të vrarëve rrezikohen dëshmitarët

Reagon KMLDNJ: Gjykata Speciale vazhdon me shkelje, me publikimin e emrave të të vrarëve rrezikohen dëshmitarët

Kosovë
KMDLNJ: Shtrenjtimi i rrymës përkeqëson gjendjen ekonomike të qytetarëve

KMDLNJ: Shtrenjtimi i rrymës përkeqëson gjendjen ekonomike të qytetarëve

Energjetika
KMDLNj: E kundërshtojmë ashpër adresimin e kryeministrit Kurti në përvjetorin e vrasjes së Oliver Ivanoviqit

KMDLNj: E kundërshtojmë ashpër adresimin e kryeministrit Kurti në përvjetorin e vrasjes së Oliver Ivanoviqit

Kosovë
KMDLNj: Autobusi i Kosovës u sulmua në Serbi, ku janë reagimet

KMDLNj: Autobusi i Kosovës u sulmua në Serbi, ku janë reagimet

Kosovë
​Vit i vështirë për personat e moshuar, shteti nuk e di sa prej tyre jetojnë të vetmuar

​Vit i vështirë për personat e moshuar, shteti nuk e di sa prej tyre jetojnë të vetmuar

Të Tjera
KMDLNJ: Dejan Pantiqit nuk i kanoset asnjë rrezik, as për shëndetin e as për jetën

KMDLNJ: Dejan Pantiqit nuk i kanoset asnjë rrezik, as për shëndetin e as për jetën

Kosovë
KMDLNj: Në veri të Kosovës nuk ka kushte për mbajtjen e zgjedhjeve

KMDLNj: Në veri të Kosovës nuk ka kushte për mbajtjen e zgjedhjeve

Kosovë
KMDLNj: Artan Zymberi pritej të transferohej në një institucion korrektues në Norvegji

KMDLNj: Artan Zymberi pritej të transferohej në një institucion korrektues në Norvegji

Kosovë
KMDLNj për vrasjen e shtatzënës: Dështim i mekanizmave mbrojtës të shtetit

KMDLNj për vrasjen e shtatzënës: Dështim i mekanizmave mbrojtës të shtetit

Kosovë
Reagon KMDLNj: Çfarë pune bëjnë policët e EULEX-it dhe karabinierët në veri të Mitrovicës?!

Reagon KMDLNj: Çfarë pune bëjnë policët e EULEX-it dhe karabinierët në veri të Mitrovicës?!

Siguri
KMDLNj: Serbia po kërcënon serbët që jetojnë në Kosovë se do ta pësojnë nëse bashkëpunojnë me Qeverinë Kurti

KMDLNj: Serbia po kërcënon serbët që jetojnë në Kosovë se do ta pësojnë nëse bashkëpunojnë me Qeverinë Kurti

Kosovë
Sallahu: KMDLNJ ka keqpërdorë rreth 100 mijë euro, rastin e kemi dërguar në gjykatë

Sallahu: KMDLNJ ka keqpërdorë rreth 100 mijë euro, rastin e kemi dërguar në gjykatë

Kosovë
KMDLNJ: Largimi i serbëve nga institucionet ka qenë i planifikuar, çështja e targave pretekst për përshpejtimin e formimit të Asociacionit

KMDLNJ: Largimi i serbëve nga institucionet ka qenë i planifikuar, çështja e targave pretekst për përshpejtimin e formimit të Asociacionit

Kosovë
KMDLNj kritikon Kurtin: Para Schlozit dhe Macronit, është dashur t’i drejtohet qytetarëve të Kosovës

KMDLNj kritikon Kurtin: Para Schlozit dhe Macronit, është dashur t’i drejtohet qytetarëve të Kosovës

Kosovë
KMDLNJ për propozimin franko-gjerman: Heshtje mortore e Qeverisë, opozita po e luan rolin e strucit

KMDLNJ për propozimin franko-gjerman: Heshtje mortore e Qeverisë, opozita po e luan rolin e strucit

Kosovë
Testimi i qarkores njëkahëshe, KMDLNj: Qytetarët e Prishtinës, minj eksperimental të një eksperimenti të çmendur

Testimi i qarkores njëkahëshe, KMDLNj: Qytetarët e Prishtinës, minj eksperimental të një eksperimenti të çmendur

Prishtina
KMDLNj: Hysni Gucati nesër i nënshtrohet operacionit

KMDLNj: Hysni Gucati nesër i nënshtrohet operacionit

Kosovë
KMDLNJ kërkon mirëkuptim nga SBASHK-u: Në përballjen e dy të drejtave të padiskutueshme, realizimi i të drejtës së nxënësve ka përparësi

KMDLNJ kërkon mirëkuptim nga SBASHK-u: Në përballjen e dy të drejtave të padiskutueshme, realizimi i të drejtës së nxënësve ka përparësi

Arsim
KMDLNj vlerëson se kalimi Kica-Xhelilit në LDK është bërë krejtësisht për çështje parimore

KMDLNj vlerëson se kalimi Kica-Xhelilit në LDK është bërë krejtësisht për çështje parimore

Kosovë