LAJMI I FUNDIT:

Iowa

152 Artikuj

Disa të vdekur në Iowa pasi tornadot goditën Midwest

Disa të vdekur në Iowa pasi tornadot goditën Midwest

Amerika
Tornado në Iowa ia merr jetën disa personave – qyteti Greenfield shndërrohet në rrënoja

Tornado në Iowa ia merr jetën disa personave – qyteti Greenfield shndërrohet në rrënoja

Amerika
Vetëm dy vende do të mbijetonin pas apokalipsit bërthamor – çka do t’i shpëtonte këto shtete

Vetëm dy vende do të mbijetonin pas apokalipsit bërthamor – çka do t’i shpëtonte këto shtete

Nga Bota
Amerikani vodhi identitetin e shokut – nxori dokumente në emër të tij, hyri në borxhe dhe në fund e bëri për spital psikiatrik

Amerikani vodhi identitetin e shokut – nxori dokumente në emër të tij, hyri në borxhe dhe në fund e bëri për spital psikiatrik

Amerika
FSK me suksese në garën e “Luftëtari më i mirë” në Iowa të SHBA-së

FSK me suksese në garën e “Luftëtari më i mirë” në Iowa të SHBA-së

Siguri
Nga depresioni shikon reflektimin në gurët e varrezave – pata e vetmuar bëhet me partner të ri

Nga depresioni shikon reflektimin në gurët e varrezave – pata e vetmuar bëhet me partner të ri

Fun Lajme
Me ftesë të komandantit të Ajovës, komandanti i FSK-së vizitë zyrtare në SHBA

Me ftesë të komandantit të Ajovës, komandanti i FSK-së vizitë zyrtare në SHBA

Siguri
Fituesi i lotarisë nga emocionet harron çmimin në një dyqan amerikan

Fituesi i lotarisë nga emocionet harron çmimin në një dyqan amerikan

Fun Lajme
Michigani shteti tjetër amerikan që njeh 17 shkurtin si Ditën e Pavarësisë së Kosovës

Michigani shteti tjetër amerikan që njeh 17 shkurtin si Ditën e Pavarësisë së Kosovës

Kosovë
Trump fitues bindës i zgjedhjeve paraprake në Iowa, lë pas DeSantis dhe Haley

Trump fitues bindës i zgjedhjeve paraprake në Iowa, lë pas DeSantis dhe Haley

Amerika
Trump u tha mbështetësve të Iowa-s se ‘ia vlen’ të shkojnë të votojnë për të në të ftohtë, edhe nëse janë ‘të sëmurë dhe vdesin’

Trump u tha mbështetësve të Iowa-s se ‘ia vlen’ të shkojnë të votojnë për të në të ftohtë, edhe nëse janë ‘të sëmurë dhe vdesin’

Amerika
Të paktën një i vdekur nga të shtënat në një shkollë në Iowa

Të paktën një i vdekur nga të shtënat në një shkollë në Iowa

Amerika
Dita e parë e shkollës pas pushimit dimëror, të shtëna me armë në një shkollë të mesme në Iowa

Dita e parë e shkollës pas pushimit dimëror, të shtëna me armë në një shkollë të mesme në Iowa

Amerika
​Osmani në SHBA: Kosova e Iowa do të shtojnë bashkëpunimin në fushën e bujqësisë

​Osmani në SHBA: Kosova e Iowa do të shtojnë bashkëpunimin në fushën e bujqësisë

Kosovë
Osmani merr premtim nga kryetarët e komunave të Iowas për thellim të bashkëpunimit – nderohet edhe me çmim nga Universiteti Drake

Osmani merr premtim nga kryetarët e komunave të Iowas për thellim të bashkëpunimit – nderohet edhe me çmim nga Universiteti Drake

Kosovë
Osmani në Iowa: Kosova është historia më e madhe e suksesit të politikës së jashtme amerikane

Osmani në Iowa: Kosova është historia më e madhe e suksesit të politikës së jashtme amerikane

Kosovë
​Osmani në Iowa: Autorët e sulmit terrorist në Banjskë, të vihen para përgjegjësisë

​Osmani në Iowa: Autorët e sulmit terrorist në Banjskë, të vihen para përgjegjësisë

Kosovë
Osmani në Iowa: SHBA-ja partneri kryesor strategjik në fushën e mbrojtjes

Osmani në Iowa: SHBA-ja partneri kryesor strategjik në fushën e mbrojtjes

Kosovë
Osmani nis vizitën në ShBA, takohet me komandantin e Gardës Kombëtare të Iowa-s

Osmani nis vizitën në ShBA, takohet me komandantin e Gardës Kombëtare të Iowa-s

Kosovë
Donald Trump shpërndau pica për mbështetësit në një bar-lokal në Iowa

Donald Trump shpërndau pica për mbështetësit në një bar-lokal në Iowa

Fun Lajme
Çiklisti udhëton 800 kilometra “në drejtim të kundërt”, kërkon thyerjen e rekordit botëror të Guinness

Çiklisti udhëton 800 kilometra “në drejtim të kundërt”, kërkon thyerjen e rekordit botëror të Guinness

Interesante
FSK kryen aktivitete të përbashkëta ushtarake me Gradën Kombëtare të Iowa-s

FSK kryen aktivitete të përbashkëta ushtarake me Gradën Kombëtare të Iowa-s

Kosovë
Kurti takoi profesorin e Universitetit të Iowa-s, biseduan për avancimin e bashkëpunimit

Kurti takoi profesorin e Universitetit të Iowa-s, biseduan për avancimin e bashkëpunimit

Kosovë
Vazhdon bashkëpunimi i FSK-së me Gardën e Iowa-s, Jashari dhe Osborn flasin për planin 2024-2025

Vazhdon bashkëpunimi i FSK-së me Gardën e Iowa-s, Jashari dhe Osborn flasin për planin 2024-2025

Siguri