LAJMI I FUNDIT:

Dita e parë e shkollës pas pushimit dimëror, të shtëna me armë në një shkollë të mesme në Iowa

Dita e parë e shkollës pas pushimit dimëror, të shtëna me armë në një shkollë të mesme në Iowa

Shumë njerëz dyshohet të jenë viktima pasi të shtënave në shkollën e mesme Perry në Iowa.

Ka të paktën pesë ambulanca, njësi të shumta policie, ambulanca ajrore dhe zjarrfikës në vendngjarje, e cila është 40 kilometra në veriperëndim të Des Moines.

Zyra e Sherifit të Qarkut Dallas konfirmoi të shtënat – por tha se asnjë informacion tjetër nuk ka në dispozicion për momentin, raporton dailymail.

Sot është dita e parë pas pushimit dimëror për 1785 nxënësit në shkollën e mesme Perry.

Aktualisht shkolla është mbyllur dhe po vazhdohet me operacionin policor.

Ende nuk është konfirmuar numri i të plagosurve apo të viktimave të mundshme. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Çfarë dihet për samitin për paqe në Ukrainë? Cilat shtete nuk e nënshkruan dokumentin final dhe çfarë përfshin ai?

Çfarë dihet për samitin për paqe në Ukrainë? Cilat shtete nuk e nënshkruan dokumentin final dhe çfarë përfshin ai?

Botë
E kishte nxjerrë për shëtitje në oborrin e Shtëpisë së Bardhë, qeni i presidentit amerikan kafshon një agjent të Shërbimit Sekret

E kishte nxjerrë për shëtitje në oborrin e Shtëpisë së Bardhë, qeni i presidentit amerikan kafshon një agjent të Shërbimit Sekret

Amerika
Putin premton paqe me Ukrainën, por Kievi duhet të plotësojë dy kushte

Putin premton paqe me Ukrainën, por Kievi duhet të plotësojë dy kushte

Evropa
Zelensky: Nëse Rusia largohet nga Ukraina, bisedimet e paqes i fillojmë nesër

Zelensky: Nëse Rusia largohet nga Ukraina, bisedimet e paqes i fillojmë nesër

Botë
Netanyahu kundërshton ndalimin e luftimeve gjatë ditës me qëllim hyrjen e ndihmave në Gazë

Netanyahu kundërshton ndalimin e luftimeve gjatë ditës me qëllim hyrjen e ndihmave në Gazë

Botë
Luftime të ashpra në Vovchansk ndërsa trupat ukrainase rrethojnë njësitë ruse

Luftime të ashpra në Vovchansk ndërsa trupat ukrainase rrethojnë njësitë ruse

Botë
Kalo në kategori