LAJMI I FUNDIT:

Haxhi Shala

152 Artikuj

Apeli ua ul dënimin për 8 muaj ish-deputetëve Haxhi Shala e Ismajl Kurteshi, në rastin e gazit lotsjellës

Apeli ua ul dënimin për 8 muaj ish-deputetëve Haxhi Shala e Ismajl Kurteshi, në rastin e gazit lotsjellës

Drejtësi
Lëvizjet më të bujshme të deputetëve kosovarë ndër vite

Lëvizjet më të bujshme të deputetëve kosovarë ndër vite

Ismail Jakupi
Akuzohet se i tha zyrtarit të Komunës ‘ma ke një gjak borxh’, Apeli konfirmon aktakuzën ndaj Haxhi Shalës

Akuzohet se i tha zyrtarit të Komunës ‘ma ke një gjak borxh’, Apeli konfirmon aktakuzën ndaj Haxhi Shalës

Drejtësi
Ish-deputetët Haxhi Shala dhe Ismajl Kurteshi dënohen me nga një vit burgim me kusht për gazin lotsjellës

Ish-deputetët Haxhi Shala dhe Ismajl Kurteshi dënohen me nga një vit burgim me kusht për gazin lotsjellës

Drejtësi
Prokuroria kërkon dënimin e ish-deputetëve Haxhi Shala dhe Ismajl Kurteshi për gazin lotsjellës

Prokuroria kërkon dënimin e ish-deputetëve Haxhi Shala dhe Ismajl Kurteshi për gazin lotsjellës

Drejtësi
Administrohen provat në gjykimin ndaj ish-deputetëve të akuzuar për gazin lotsjellës

Administrohen provat në gjykimin ndaj ish-deputetëve të akuzuar për gazin lotsjellës

Drejtësi
Akuzohet se i tha zyrtarit të Komunës ‘ma ke një gjak borxh’, deklarohet i pafajshëm ish-deputeti i NISMA-s

Akuzohet se i tha zyrtarit të Komunës ‘ma ke një gjak borxh’, deklarohet i pafajshëm ish-deputeti i NISMA-s

Drejtësi
Dështon seanca ndaj deputetëve të akuzuar për gazin lotsjellës në Kuvend, munguan palët e dëmtuara

Dështon seanca ndaj deputetëve të akuzuar për gazin lotsjellës në Kuvend, munguan palët e dëmtuara

Drejtësi
Kushtetuesja ndërpret procedurën e shqyrtimit të kërkesës së VV-së për vizitën e Hashim Thaçit në shtëpinë e Haxhi Shalës

Kushtetuesja ndërpret procedurën e shqyrtimit të kërkesës së VV-së për vizitën e Hashim Thaçit në shtëpinë e Haxhi Shalës

Kosovë
Haxhi Shala flet pas shkarkimit të djalit të tij: Ka qenë hakmarrje politike ndaj meje

Haxhi Shala flet pas shkarkimit të djalit të tij: Ka qenë hakmarrje politike ndaj meje

Kosovë
Hoti tha se nuk ishte në dijeni për emërimin e Flakron Shalës konsull në Çeki, megjithatë dekreti kishte shkuar në zyrën e tij

Hoti tha se nuk ishte në dijeni për emërimin e Flakron Shalës konsull në Çeki, megjithatë dekreti kishte shkuar në zyrën e tij

Kosovë
Reagon Haxhi Shala pas shkarkimit të djalit të tij: Fundërrinat janë ngjitur në kulmin e shtetit

Reagon Haxhi Shala pas shkarkimit të djalit të tij: Fundërrinat janë ngjitur në kulmin e shtetit

Kosovë
Hoti për emërimin e Konsullit në Çeki: Nuk kam qenë në dijeni, emërimi nuk u bë në koordinim me mua

Hoti për emërimin e Konsullit në Çeki: Nuk kam qenë në dijeni, emërimi nuk u bë në koordinim me mua

Kosovë
Reagon djali i Haxhi Shalës: Si Konsull në Çeki jam emëruar sipas ligjit, pse jam djali i një deputeti nuk do të duhej të ishte pengesë e as të nxiste debat

Reagon djali i Haxhi Shalës: Si Konsull në Çeki jam emëruar sipas ligjit, pse jam djali i një deputeti nuk do të duhej të ishte pengesë e as të nxiste debat

Kosovë
Osmani: Do ta shfuqizoj vendimin për konsull në Pragë, u bë nga Thaçi e jo nga unë

Osmani: Do ta shfuqizoj vendimin për konsull në Pragë, u bë nga Thaçi e jo nga unë

Kosovë
LVV reagon për emërimin e djalit të Haxhi Shalës si diplomat në Çeki

LVV reagon për emërimin e djalit të Haxhi Shalës si diplomat në Çeki

Kosovë
PDK e quan denigruese emërimin e djalit të Haxhi Shalës si Konsull në Çeki, thotë se shteti nuk mbahet me këtë logjikë

PDK e quan denigruese emërimin e djalit të Haxhi Shalës si Konsull në Çeki, thotë se shteti nuk mbahet me këtë logjikë

Kosovë
Abdixhiku: Konsul lind, s’bëhesh

Abdixhiku: Konsul lind, s’bëhesh

Kosovë
Djali Haxhi Shalës emërohet konsull në Pragë, Miftaraj: Sa do t’i kushtojë Kosovës gjygymi i çajit që e ka pi Thaçi te Haxhiu?

Djali Haxhi Shalës emërohet konsull në Pragë, Miftaraj: Sa do t’i kushtojë Kosovës gjygymi i çajit që e ka pi Thaçi te Haxhiu?

Kosovë
Haxhi Shala: Jam ftuar nga Gjykata Speciale si i dyshuar për vrasje

Haxhi Shala: Jam ftuar nga Gjykata Speciale si i dyshuar për vrasje

Kosovë
Haxhi Shala në Gjykatën Speciale mbrohet në heshtje   

Haxhi Shala në Gjykatën Speciale mbrohet në heshtje   

Kosovë
Haxhi Shala pritet të udhëtojë sot për intervistim në Hagë

Haxhi Shala pritet të udhëtojë sot për intervistim në Hagë

Kosovë
Deputeti Haxhi Shala nesër udhëton në Hagë, do të intervistohet nga Specialja

Deputeti Haxhi Shala nesër udhëton në Hagë, do të intervistohet nga Specialja

Kosovë
Ramush Haradinaj reagon pas ftesës së Speciales për Haxhi Shalën

Ramush Haradinaj reagon pas ftesës së Speciales për Haxhi Shalën

Kosovë